Қыстың қызығы

ЭКОНОМИКАЛЫҚ ДАМУДАҒЫ БАНКРОТТЫҢ РӨЛІ
Сабақтың тақырыбы:

Қыстың қызығы

Мектеп:Гимназия №27
Күні:15.02.2017 Мұғалім:Жаксыкулова Ж.М
Сыныбы: 3 «е» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға тақырып туралы алған білімдерін толықтыру. Тақырыпқа сай тапсырмаларды орындата отырып, сөйлеу дағдыларын дамыту. Білім деңгейлерін оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттері арқылы көтеру
Күтілетін нәтиже: Сауатты жазуға және сөйлеуге үйрету
Оқу нәтижелері: Тақырыпты меңгереді, түсінеді, алған білімдерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолданады
Сілтеме:оқулық, интернет желісі
Сабақтың кезеңдері: Мұғалімнің әрекеті Оқушылардың әрекеті Ресурстар
Басталуы
  1. Оқушыларға шеңбер құрдырып, бір – біріне тілек айтқызу.

 

Үй тапсырмасын сұрақ –жауап арқылы диологқа түсіру

-Мәтін кім тұралы?

— Ол қандай адам?

-Оның сүйікті мақалы қандай?

— еңбек туралы тағы қандай мақал білесің?

Оқушылар шеңбер құрып бір-біріне тілек айтады

 

 

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

 

Ортасы

Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушылардың назарын суретке аударамын

-балалар бүгінгі біздің тақырыбымыз«Қыстың қызығы»

Билингвальді компонент:

Қыс қызығы – зимние забавы

Мезгіл – сезон

Аққала соғу – лепить снеговика

Мұз айдыны – каток

Қалай ойлайсыңдар қыс мезгілі несімен қызық?

1-тапсырма Суретке қара. Сурет бойынша сөйлем құра.

2-тапсырма Фонетикалық талдау жасау.
Шана, шаңғы, қар, мұз

Сергіту сәті

3-тапсырма «дұрыс /бұрыс» ойыны

Қыста ғана болады

1.Ауа-райы аязды болады

2.Шанамен сырғанау

3.Суға шомылу

4.Гүл теру

5.Коньки тебу

6.Жаңа жыл

7.Наурыз мейрамы

8.Күн ыстық болады

 

Оқушылар бүгінгі ауа-райы тұралы әңгімелей-ді.

 

Оқушылар суретке қарап сабақтың тақырыбын табуға тырысады

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар хормен жаңа сөздерді қайталап, сөз тіркестерін құрайды.

 

 

 

 

 

Оқушылар өз ойларымен бөліседі.

 

Сурет бойынша әңгімелеу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар берілген сөздерге фонетикалық талдау жасайды

 

 

 

Оқушылар

  • Дұрыс

Х бұрыс

деп белгілеп шығады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

видеоматериал

 

 

Аяқталуы

 

Оқушылармен сабақтың соңында жазу жұмыстарын жүргіземін.
Үйге тапсырма фонетикалық талдау жасау
Қорытындылау (сұрақ-жауап)

  1. Өздігінен білім алудың әдістері қандай?
  2. Білімді өмірлік тәжірибеде қолдану деген не?

Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсыңдар?

Бағалау: Өзін-өзі бағалау
Пәнаралық байланыс: Орыс тілі
Рефлексия стикерлер

1-тапсырма Суретке қара. Сурет бойынша сөйлем құра.

2-тапсырма Фонетикалық талдау жасау.
Шана, шаңғы, қар, мұз

3-тапсырма «Дұрыс /бұрыс» ойыны

Қыста ғана болады

1.Ауа-райы аязды болады

2.Шанамен сырғанау

3.Суға шомылу

4.Гүл теру

5.Коньки тебу

6.Жаңа жыл

7.Наурыз мейрамы

8.Күн ыстық болады

ПІКІР ҚАЛДЫРУ