Баяндауыш (қазақ тілінен сабақ жоспары)

0
1901
Гомотетия және оның қасиеттері
Сабақтың тақырыбы
Баяндауыш
Осы сабақтағы оқуды мақсаттары Сөйлем ішінен сөйлем мүшелерін таба алады. тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерін ажырата алады.
Сабақ мақсаты Барлық оқушылар: сөйлем мүшелері жайлы айтады
Көптеген оқушылар: сөйлем мүшелерінің түрлерін айтды
Кейбір оқушылар үшін: сөйлем мүшелерін талдайды, ажыратады.
Әдіс-тәсілі: Топтық, жұптық, жеке жұмыс
Бағалау критерийлері

Білім алушы

Сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдай алады.

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

Баяндауыш

Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл.

Сөйлем мүшелеріне не жатадаы?

Тұрлаулы мүшелер дегеніміз не?

Баяндауыш дегеніміз не?

Пәнаралық байланыс Әдебиеттік оқу
Қауіпсіздік ережелері Жұмыс барысында топ ережесін сақтайды.
Бұған дейін меңгерілген білім Сөйлем мүшелерін біледі.
Жоспар

Жоспарланған

уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері Ресурс Баға-лау Сара-лау

Сабақтың басы

минут

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.Оқушыларды 3 топқа бөлу,

Ширату

— Сөйлем дегеніміз не?

— Сөйлем мүшелері дегеніміз не?

—  Бастауыш деген не? – сұрақтары — ?

—  Баяндауыш деген не? – сұрақтары -?

— Тұрлаулы мүшелер деген не?

— Тұрлаусыз мүшелер деген не?

Бармақ
Сабақтың ортасы

Топтық жұмыс

1-топ: Тұрлаулы мүшелерге мысал келтір.

2-топ: тұрлаусыз мүшелерге мысал келтір.

3-топ: жалқы және жалпы есімге мысал келтір.

Сергіту сәті

«Саяхатқа шығамыз»

Жұптық жұмыс

Сөйлемнен баяндауышты тап. астын сыз.

1-жұп: Жел соқты.

Бұлт қоюланды.

2-жұп: Жаңбыр себеледі.

Оқушы оқыды.

Малшы бақты

Жеке жұмыс

Өлеңді көшіріп жазып, баяндауышты тауып, астын сызу.
Төсегіне күн жатты,
Жердің бетін түн жапты.
Маужырады шың — құздар,
Көзін ашты жұлдыздар.
Жылқы жусап далада,
Қой ұйықтады қорада.

Таратпа

Бармақ

Бармақ

смайлик

Соңы

36-40 минут

Рефлексия.

Мен… үйрендім.

… менің қолымнан келді.

Мен … жасай алдым.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді?

———————————————————————————————————————————

Оқыту ортасы қандай болды?

Сабақ қандай деңгейде өтті?

Оқушыларға дифференциация сәтті болды ма?

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі кезеңді атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:Қандай екі кезең сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Сынып туралы ,жекелеген оқушы туралы не білдім және ол келесі сабақты өткізуіме қалай әсер етеді?

 


ПІКІР ҚАЛДЫРУ