Тақырыбы |
Рационал сандарды көбейту | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | рационал сандарды қосу мен көбейтудің қасиеттерін қолдану; | |
Сабақтың мақсаттары |
Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын меңгерте отырып тапсырмаларды орындауда машықтандыру; — Барлық оқушылар: оқушылар тақырыпты біледі, есептерді шығаруда көмекті талап етеді; — Оқушылардың басым бөлігі: есептерді шығаруда уақытты талап етеді, жауабын дұрыс анықтай алады.(қателер болады) — Кейбір оқушылар: Берілген тапсырманы өздігінен орындайды, басқаларға көмектесе алады; |
|
Күтілетін нәтиже | Ережелер арқылы меңгерілген ойлары толығымен тақырыптар бойынша менгеріледі,ережелерді пайдалана отырып есептер шығаруға машықтары дамиды. | |
Бастапқы білім | Оң ж/е теріс сандарды ажырата алады, рационал сандарды көбейту ережесін қолдана алады, ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін біледі. | |
Қолданылатын ресурстар | карточкалар, маркерлер, тақта, стикерлер, ноутбук,интерактивті тақта,слайд | |
Ұйымдастыру кезеңі2 мин |
Сәлемдесу. Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін. Барлық оқушыны ортаға шығарып шеңбер құрғызамын. Қалай отыратындықтарын түсіндіремін. (жұптарымен) |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Шеңбер жасап бір-біріне жылы сөздер айтты. |
Сабақ кезеңдері | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
БасыСабақтың ортасы Соңы |
Үй жұмысын тексеру. «Мен саған – сен маған» әдісі жұптық жұмыс орындалады. № 626; ауызша №627; №628; №629 (жұптарын) тақтада шығарылу жолын түсіндіреді. ( жұбы көмек бере алады) Бағалау: «Бағдаршам» Өткен тақырыпты қайталау: Ауыстырымдылық қасиеті қандай? Терімділік қасиетін қалай түсінеміз? Жұптық жұмысты орындау ережесін түсіндіру. Қандай ұсыныстарын бар? Бағалау парағын толтыруда осыны ескеру. Оқулықтан есептер шығару: №630; №632; №633; № 636 (тақтарын) орындайды. Берілген параққа есептің шешімін ғана жазады, есептің шығарылу жолын дәптерге орындайды, жұптық жұмыс (өз ойлары мен пікірлерін айту, яғни қатесі болса түзеуге болады, бір-біріне түсіндіреді) Орындарында берілген есептерді шығарасыздар , жұптық тексеру дәптер алмасу арқылы. Жеке жұмыс: Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырманы орындау. Карточкалар үлестіремін, тақтада да көрінеді. Дәптерге орындайды. (8 мин) Сабақты қорытындылау. Бағалау парақтарын толтыру. Оқушыларды бағалау. (жұптарды бағалау) Үйге тапсырма: № 630; №632;№636 жұптарын шығару. |
1 қатар
-69 | -139 | -39 |
-104 | 0,2 | -1,5 |
0,8 | -2/3 | -24 | -0,76 |
2 қатар
-52 | 49,5 | -103 |
212 | -5/6 | 6 |
-0,04 | 0,4 | -16,2 | 20,7 |
3 қатар
0 | 11 | 0 |
12 | 7 | 4,05 |
0,8 | -1,5 | -0,015 | -0,102 |
Басқа материалдар