Ересектер тобы/старшая группа: «Бауырсақ»
Білім беру саласы/ Образовательная область: «Коммуникация»
Бөлімі/ Раздел: Ағылшын
Тақырыбы/ Тема: «Professions».
Мақсаты/ Цель: Мамандықтармен таныстыру
Міндеттері/ Задачи.
Білімділік/Образовательная: I want to be…,I don’t want to be … Қолдана отырып,кім болғысы келетінің үйрету.
Түзету-дамытушылық/Коррекционно-развивающая: Ағылшын тілінде мамандықтар атауларына үйрету.
Тәрбиелік / Воспитательная: шет тіліне қызығушылыққа тәрбиелеу.
Сөздік жұмысы / Словарная работа: Doctor- доктор-дәрігер, policeman-полиция-полиция,teacher-учитель-мұғалім,chef-повар-аспазшы, fireman-пожарник-өрт сөндіруші astronaut-астронавт-ғарышкер.
I want to be-Я хочу…-Мен болғым келеді…I don’t want to be-Я не хочу быть….-Мен
Қостілділік /Полилингвальный компонент: Doctor- доктор-дәрігер, policeman-полиция-полиция,teacher-учитель-мұғалім,chef-повар-аспазшы, fireman-пожарник-өрт сөндіруші, astronaut-астронавт-ғарышкер.
I want to be-Я хочу…-Мен болғым келеді…I don’t want to be-Я не хочу быть….-Мен болғым келеді
Көрнекіліктер/Раздаточный материал: суреттер,пластилин,компьютер,Микки Маус
Оқу қызметінің кезеңдері/Этапы деятельности | Педагогтың іс-әрекеті/Действия педагога | Балалардың іс-әрекеті/Действия детей |
Мотивациялық-қозғаушылық кезеңі Мотивационно-побудительный |
Hello boys and girls! Hello teacher! How are you? I’m fine. Are you ready? Yes it is.
Good morning, Good morning, Good morning to you, Good morning our teacher. I’m glad to see you!
|
Педагог балалармен амандасады.
Шаттық шеңбер жасайды. |
Ұйымдастыру-іздестіру кезеңі Организационно-поисковый |
— Today we learn the new words about the proffesions.Балалар ,бүгін біз мамандықтар туралы әңгімелесеміз.Жаңа сөздермен танысайық. Doctor- дәрігер, policeman-полиция,teacher-мұғалім,chef-аспазшы, fireman-өрт сөндіруші, driver-жүргізуші. I want to be—Мен …..боламын, I don’t want to be —Мен….. болмаймын
-Балалар, бүгін бізге Микки Маус келіп тұр.Ол өскенде, болашақта кім болатының айтып береді.Hello Mickey Mouse. -Hello boys and girls. I am Mickey Mouse.Бүгін мен сіздерге тапсырмалар алып келдім.Осы тапсырмаларды орындасаныздар,мен сіздерге сыйлық сыйлаймын және өзім өскенде кім болатының айтып беремін. -Okey Mickey Mouse
-Балалар тапсырмаларды орындаймыз ба? -Ия —The first task.Look at the picture and say Do you want to be a teacher?(doctor, fireman,policeman,chef, astronaut )? For example, Yes.I want to be a teacher.
-Балалар,енди біз жаттығу жасайық ,сіздер шаршаған боласыздар. Hands up, hands down, Hands on hips, sit down. Hands up to the sides, Bend left, Bend right, One, two, three hop, One, two, three stop.
— The second task. Look at the shadow and find profession.
-Ал,балалар Mickey Mouse пен бірге өлең айтып көрейік. Are you ready? The wheels on the bus go round and round. The people on the bus go up and down. The horn on the bus goes beep, beep, beep. The wipers on the bus go swish, swish, swish. The signals on the bus go blink, blink, blink. The motor on the bus goes zoom, zoom, zoom. The babies on the bus go waa, waa, waa. The parents on the bus go shh, shh, shh. The mummy on the bus says, I love you.
—The third task. Find professions. Дабылға тез жететін,
Бал татыған мәзір,
Мектептің жүрегі, Сауықтырар сырқатты,
Тәртіп, заңды сақтайды,
Зымыранды ерттеген, Ай- жұлдызды зерттеген. (astronaut)
-Балалар мен сіздерге тапсырма беремін.Сіздер пластилиннан өз мамандықты таңдап, жасайсыздар.Яғни,тандаған мамандықтарыңыздың бастары бар.Дене мүшесін жасап көрейік.
-Very good boys and girls. I want to be a teacher. Because it is interesting for me.I want to give presents for you. Жақсы балалар мен басқа балабақшаға барамын.Басқа балалардың білімін көргім келіп тұр.Good bye!
|
Педагог мамандықтармен таныстырады.
Mickey Mouse қоннақа келеді.
Балалар тапсырмаларды орындуға келіседі.
Балалар жаттығу жасайды.
Балалар көлеңкеге қарап,мамандықты табады.
Балалар өлең айтады.
Балалар жұмбақты шешеді.
Балалар дене мүшесін жасайды.
Микки Маус балаларға сыйлық береді және өзінің кім болатының атып кетеді. Балалар Микки Мауспен қоштасады. |
Рефлексивті-түзетушілік кезеңі Рефлексивно- корригирующий |
-Балалар сіздерге сабақ ұнады ма?Қандай мамандықты таңдайтын болдыңыздар.Сау болыңыздар!Good bye! | Балалар өздерінің көңіл күйін айтады.Қоштасады. |
Күтілетін нәтиже / Ожидаемый результат: ____________________________________________________________________________________________________
Нені біледі / Знать: Жаңа лексикалық сөздерді білу
Қандай түсініктерді игерді / Иметь : Балалар болашақта кім болатының мамандықғын таңдау.
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері / Уметь: Балалар бірлесіп жұмыс істеу,бір- бірін тыңдай білу.