Денсаулық-зор байлық. Заттың атын білдіретін сөздер.

0
3167
Collaborative lesson planning: Maximizing the influence of lesson study

 

Сабақ: Сауат ашу Мектеп : Жалтыр №137 орта мектебі
Күні: Мұғалімнің аты – жөні: Буршеева З.Ж
Сынып: 1 Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: 0
Сабақтың тақырыбы: Денсаулық-зор байлық. Заттың атын білдіретін сөздер.

Осы сабақта қол жеткізілетін

оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2 Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту.

3.5Мәтінді түрлі формада құрастыру.

3.7 Қатені табу және түзету

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап,

жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана

алады.

Жетістік критерийлері

Сөйлем ішінен заттың атын білдіретін сөздерді тауып алады.

Заттың атын білдіретін сөздерді ажырата аламыз.

Айтылған сөздер

мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік Денсаулық
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

 

Біз ерекше

баламыз,

Айтқан тілді

аламыз,

Достарымызды

көргенде

Қуана қарсы

аламыз

Сәлем, сәлем,

сәлем!

 

Топ ережесі

 

Кім? Не? ойынын ойнау арқылы сабақтың тақырыбын ашу.

 

Ой қозғау!

«Денсаулық» сөзіне кластер

 

Шаттық шеңбері

 

 

 

 

 

Видео

 

 

 

кластер

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулықпен жұмыс

1 – жаттығу  

Өлеңді түсініп оқы.

● Өлең не туралы?

● Осы өлең арқылы

автор не айтқысы келді деп ойлайсың?

● Өлеңге ат қой.

● Өлеңнен заттың

атын білдіретін сөздерді тауып, оларға сұрақ қой.

 

Дәптермен жұмыс

2 – жаттығу   Көп нүктенің орнына тиісті сұрақтарды

қойып, сөздерді көшіріп жаз.

 

Зейіндерін шоғырландыру

 

Топтық жұмыс.

3 – жаттығу     Көп нүктенің

орнына кім? не? сұрақтарына жауап

беретін сөздерді қойып оқы.

Жазған сөздеріңе сұрақ қой.

Оқулық

73 бет

 

 

 

 

 

 

№2 жұмыс дәптері

23-24 бет

 

 

Видео

 

Оқулық 74 бет

Қызықты тапсырма

Оқы

4 – жаттығу     Көп нүктенің орнына тиісті суреттерді қойып оқы.

Жаратының қарбыз

Оратының бидай

Қазатының картоп

Үгетінің жүгері

Жұлатының пияз

 

Сергіту сәті:

Шаршадым “Уһ!” дедім,

Ренжідім “Туһ!” дедім.

Қорықтым “Ой!” дедім,

Өкіндім “Аһ!” дедім.

Шарасыз “Еһ!” дедім,

Таңырқап “О!” дедім.

Кейідім “И!” дедім,

Біліп ап “Е!” дедім,

Қуанып “Ха-ха-ха!” дедім.

 

5 – жаттығу      Жұмбақтың жауабын дәптерге жаз.

Оқулық 74 бет

 

 

 

 

 

 

 

 

Қимыл қозғалыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

№2 жұмыс дәптері

24 бет

Аяқталуы

Топтық жұмыс «Ойлан,

бірік, бөліс»

6 – жаттығу      

Сурет

бойынша әңгімелеп көр

 

Жеке жұмыс

Орны ауысқан

әріптерді тауып, сөздерді жаз.

Қарнышад – қарындаш

Гішрішө – өшіргіш

Ламқа – қалам

Ерпәдт – дәптер

Ғшысыз — сызғыш

 

Оқулық 75 бет

 

Сабақтың соңы

 

Рефлексия

Себетке жеміс

көгөністер салу 

Жасыл – тақырыпты түсіндім, тапсырмаларды қиналмай

орындадым;

Сары – тақырыпты жартылай түсіндім, тапсырмалар

орындауда қиналдым;

Қызыл – тақырыпты түсінбедім, тапсырмаларды орындай

алмадым.

 

 

Себет

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап

отырсыз?

 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы

АКТ

Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушылар өздері жасаған 

бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты,

көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

 
Басқа материалдар

ПІКІР ҚАЛДЫРУ