Пән: Әдебиеттік оқу 5- тарау: Өнер Күні: Сынып: 3 «Б»-сынып |
Мектеп:23 Мұғалімнің аты-жөні: Иманбаева Г Қатысқандар саны: 26 Қатыспағандар саны: 0 |
||||
Сабақ тақырыбы | Сурет салу – өнер | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.3.1 – шығармашылық жұмысын сурет түрінде ұсыну. 3.3.4.1 – мұғалімнің көмегімен қателерді табу және түзету. |
||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады. Көптеген оқушылар: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды. Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. |
||||
Бағалау критерийлері |
|
||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, қазақ тілі. бинелеу | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Интер белсенді тақта презентация кері байланыс | ||||
Ресурстар | Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, постер, кері байланыс парағы т.б | ||||
Бастапқы білім | Өткен сабақты пысықтап қорытынды ойын жеткізу. | ||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы |
Жаңа топ құру Психологиялық дайындық Шаттық шеңбері Топқа бөліну түстер арқылы топқа бөліну 1-топ әншілер 2-топ күйшілер 3-топ суретшілер 4-топ бишілер Топқа бөлінген соң әр топ өз топ басшыларын сайлайды Топқа бірлесіп жасау ережелерімен танысады әр топ бағалау критерий мен таныстырылады Алдыңғы білім Үй тапсырмасы Шәмші Қалдаяқовтың аққұс туралы аңызды кубизм әдісі арқылы пысықтау Топты бағалау « Суреттерді аяқтайық » жаттығуы Мақсаты : Оқушылардың логикалық ойлауын , көру арқылы есте сақтауын , ойша жұмыс істей білуін дамыту . Әр топқа аяқталмаған алманың және гүлдің құстың көліктің суреттері таратылып қандай сурет жасырынып тұрғанын табады мұғалім мадақтап осылайша суретті толық орындап жаңа сабақтың тақырыбын ашады
.Жаңа сабақ Сурет-салу өнерОқу мақсатымен таныстырады тақырыпты терең түсініп мәтіндегі негізгі ойды анықтайды Күтілетін нәтиже:барлық оқушы белсене қатысады мәтіндегі берілген тапсырманы мұқият орындауға |
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер. Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
|||
Сабақтың ортасыСергіту сәті |
1тапсырма суретшінің туындысымен таныстыру Әбілхан Қастеевтің гул ашқан алма туындысын сипатап оқулықта берілген суретке оқушылардың көзқарасын анықтау 1.Сурет қалай аталады? Гүл ашқан алма Авторы кім? Әбілхан Қастеев 3.Суретші қандай бояуды көп пайдаланылған? Неліктен? 4:Қай жыл мезгілі сиптталған? 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы Бәрібір өкінбеймін Сергіту сәті Ширату тапсырмасы. Тыңдалым. 4тапсырма Топтық жұмыс А. Шаяхметов. Сурет салу – өнер. А3 қағазға өлеңді жалғастырып қиынды суреттерді жапсыру Тапсырманы орындаған оқушыларды мадақтау .5-тапсырма Шығармашылық тапсырма топпен жұмыс Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) «қаламсап әдісі»арқылы шығармашылық тапсырмаларды пысықтау Суретпен жұмыс суретші баланың жіберген қателігін табу Дескриптор:
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. | |||
Сабақтың соңы |
Топпен орындалған жұмысты тақтаға іледі топтарды мадақтап бағалаау 7-тапсырма мәтін мен өлең бойынша қандай сурет салатынын айту |
||||
Кері байланыс | Алты қадам әдісі арқылы | Оқушылар бүгінгі сабақтан нені меңгергені туралы әр сұраққа жауап берген сайын бір қадам аттап отыру арқылы сабаққа кері байланыс орнатады | |||
Қорытындылау мадақтау бағалау |
Жұлдызша арқылы жеке бағаланады Шапалақтау арқылы топты бағалайды Бас бармақ әдісі арқылы әсерлерімен бөліседі Сабақтың соңында топтар бір-бірін екі жұлдыз бір тілек арқылы сәтіллік тілеп сабақты аяқтайды |
||||
Қорытынды |
Оқушылардың көпшілігі біледі: мәтіндегі негізгі ойды ақпаратты пайдалана алады мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады Көптеген оқушылар жасай алады: шығармашылыққа негізделген тапсырмаларды дұрыс орындауды |
||||
Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады |