Тақырыбы |
Түрік қағанаты.Батыс түрік қағанаты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты | Түрік,Батыс түрік қағанатының құрылуы, дамуы және оның ыдырау себептерін түсіндіру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Түрік,батыс түрік қағанатындағы оқиғаларды талдап,оның дамуы мен ыдырау себептерін түсінеді; Тарихи оқиғаларды талдап, өз бетінше тақырыпты игеру дағдылары қалыптасады.Өз пікірін ашық жеткізеді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Түйінді идея | Түрік қағанатының даму ерекшеліктерін түсіну | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушының іс-әрекеттері | Топта бірлесіп оқиды.Топтық,жеке,жұптық жұмыстар орындайды. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың типі | Жаңа білімді меңгерту сабағы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әдісі | Топтық ,жеке,жұптық жұмыстар, сұрақ-жауап,картамен жұмыс, тест тапсырмалары, автор орындығы. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Көрнекілігі | Қазақстан картасы,Слайд,денгейлік тапсырмалар, флипчарт | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы 2 минут |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың назарларын сабаққа аудару. Оқушыларды топқа бөлу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кіріспе бөлім 8 минут. |
Үй тапсырмасын тексеру. Тест тапсырмасы арқылы тексеру. 2 тапсырма. 1.Жетісу-Ұлы Жібек жолының шығысқа шығатын басты қақпасын кескін картадан көрсету. 2.Оңтүстік Қазақстаннан Батысқа шығатын Ұлы Жібек жолының тармақтарын кескін картадан көрсету | Өзара бағалау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тұсаукесер бөлімі7 минут |
Жеріміздегі ірге тепкен алғашқы феодалдық мемлекеттердің бірі ? — Түрік қағанаты 552-603 ж.ж -Батыс түрік қағанаты 603- 704 ж.ж Слайд арқылы түсіндіру |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап беріп, өздерінің пікірлерін айтады. Тақырыпты және сабақтан күтілетін нәтижені анықтап алады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім 20 |
1 тапсырма.Топтық тапсырма. 1топ. Ежелгі түріктер туралы деректер 2топ . Көне түріктердің шығуы 3.топ. Түрік қағанатының құрылуы 4.топ. Батыс түрік қағанаты. 2 тапсырма.Жұптық жұмыс. І . Дискуссиялық өрнек
ІІ. Сәйкестігін тап.
ІІІ . Сәйкестігін тап.
ІҮ . Есіңе түсір,кестені толтыру.
Ү . Сәйкестендір.Термин сөздермен жұмыс
|
«екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бөлім 8 минут |
Автор орындығы әдісі. «Мен тұлғамын»
|
Формативті бағалау. Мидың суретін сабақтың кіріспесінде салдырып, сабақтың соңында толтырады. |
Дюсегалиева Татьяна Амангелдіқызы
Басқа материалдар