Сабақтың тақырыбы |
Жалқы және жалпы есімдер | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар:
Көбі:
Кейбір оқушылар:
|
||
Жетістік критерийлері | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-бірін тыңдауға,құрмет көрсетуге тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Дүниетану | ||
АКТ қолдану дағдылары | Таныстырылым, аудиожазба | ||
Тілдік құзыреттілік | Түрлері – виды – types | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | |
Сабақтың басы 5 минут |
І . Ұйымдастыру кезеңі. 1.Психологиялық көңіл-күй Күн жарығын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Ізгі әрі нәзік,жарық, мейірімді, Болып кетер сонда дереу жан-жағым. 2. Топқа бөлу «Пираттар» Топта рөлдерге бөліну, бағалау парағын толтыру «Балық сүйегі» әдісі -Зат есім туралы балық сүйегін толықтыру Кім?кімдер? не? нелер? Зат есім |
АКТ Қима қағаздар А3 қағазы, маркер |
|
Сабақтың ортасы8 минут 1 минут 5 минут 3 минут 16 минут |
Жұмбақ шешу. Маған да, саған да, Суға батпайды, Базары көп , тола адам, Аралайық әлемді, Мұнараны ең алып, Таудан түссем тоқтауды білмейді, Табаныма байладым, -Бас әріппен жазылған сөздерді атаңдар –Неге бұлар бас әріппен жазылады? -Кіші әріппен жазылған сөздерді атаңдар. Топтастыр Жалқы есімдер Жалпы есімдер Оқулықпен жұмыс: ережемен таныстыру 1-жаттығу «Тұлғаны таны» ойыны арқылы 1- жаттығуды орындау. Аталған батырлар туралы әңгімелеу. 2-жаттығу Мәтінді оқып, жалқы есімді теріп жаз. Мәтінді қалай атауға болады? Сергіту сәті Шығармашылық тапсырма Қосымша тапсырма (сөйлемдердегі жалқы есімдерді тауып, бас әріппен жаз). Менің ағам алматыда тұрады. Оның баласы самат екінші сыныпта оқиды. Ағамның үйі абылайхан даңғылы мен бөгенбай батыр көшесінің қиылысында орналасқан. Топтық жұмыс. Айдар , ана, әлия, ұстаз, атырау, көл, алатау,оқушы, ертіс, жұмысшы, жұмабаев, ақтөс, құлагер, жануар Айдар, ана, әлия, ұстаз, атырау, көл, алатау,оқушы, ертіс, жұмысшы, жұмабаев, ақтөс, құлагер, жануар ІV топ: Қ әрпінен басталатын қала аттарын тауып жаз Семантикалық карта |
||
Сабақтың соңы2 минут |
Рефлексия Төмендегі баспалдаққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. «Баспалдақ» кері байланыс -Түсінген жоқпын -Түсіндім -Бәрін түсіндім, басқаларға көмектесе аламын |
||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Спикерлер бағалайды. Бағалау критерийлеріЖалқы және жалпы есімді ажырата алады. Жалқы және жалпы есімнің жазылу емлесін біледі. ДескрипторларТүрлі дерек көздерінен жалқы және жалпы есімдерді табады. Жалқы және жалпы есімдерді белгілері бойынша топтастырады |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ |
|
Қолдау көрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. Балық сүйегі 2. Топтық тапсырма Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. Семантикалық карта 2. Өз жеріміздегі жер, су атауларын атау Сабақ барысында мен немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Галымова Куралай Саркеновна
«Қазақ мектеп-гимназиясы» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы
Басқа материалдар