Сабақтың тақырыбы: |
Әзиза Нұрмаханова. Шығыс шынары | |||||||
Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар |
Ұлы Отан соғысы жылдарындағы елі үшін жанын қиған ерен ерлер өмірін дәріптеу. | |||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиісті: Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы біледі. |
|||||||
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Тақырып мазмұнын түінуі тиіс |
||||||||
Кейбір оқушылар білуге тиіс: Автордың өзге де шығармаларын. |
||||||||
Бұрыннан бар білімдері | Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі. | |||||||
Жоспар |
||||||||
Жоспарланған уақыттар |
Жоспарланған уақыт (жаттығулар) | Ресурстар | ||||||
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі «Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады. Қызығушылықты ояту Жаңа сабақ Әзиза Нұрмаханова «Шығыс шынары»
|
Таныcтырылым. | ||||||
Ортасы | Автор портреті. | |||||||
Сергіту сәті |
Орманның бiз емшiсiмiз Тоқ, тоқ, тоқ (Партаны үш рет ұрады) Құрт бiткендi жоқ етемiз Жоқ, жоқ, жоқ, (Қимыл көрсетедi) Тоқ, тоқ, тоқ, Жоқ, жоқ, жоқ. |
Сергіту жаттығуы жазылған парақша | ||||||
Аяқталуы | Мәтінді бөліктерге бөліп оқыту. Мазмұнын айтып өту, бөлімдерге бөлу. (Мен тақтаға, оқушылар дәптерлеріне жазады.) Сұрақтарға жауап беру.Сабақты бекіту: « Бес жолды өлең» стратегиясы. _______________ _________ сүйетін, _______________ _________ баламыз. _________________________ жолымен, _______ _________________ боламыз. |
«Топтастыру» стратегиясы. Балалар, бала Әлия, оқушы Әлия қандай болған? |
||||||
Үйге тапсырма: мазмұндау. |
||||||||
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалайша түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайша жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс – Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру, АКТ |
||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері анық па? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? |
Бүгінгі сабақ кызықты болды ма?
|
|||||||
Дифференциялау жоспарым жүзеге асты ма? Тапсырмалары сәйкес болды ма? Уақыт дәлдігі қалай болды? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
Екі түрлі түсініктеме күнделігі.Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу барысында олар:
|
|||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау. 2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу. 2: Рефлексия. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
Басқа материалдар