Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Жапония

0
1886
“Шығармалардағы әдіс –амалдарды жетілдіру” Ашық сабақ

 

Тақырыбы
Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Жапония
Мақсаты Жапонияның екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі даму жағдайына сипаттама беру.Берілген тапсырмаларды орындай отырып, оқушылардың талдай білу,болжам жасау дағдыларын дамыту;
Күтілетін нәтиже
  • Жапонияның ішкі және сыртқы саясатының даму бағыттары туралы мағлұмат алады;
  • .Елдердегі тарихи оқғаларға болжам жасап, талдай біледі;
  • Оқиғаларға өз бетінше баға бере алады.
Түйінді идея Жапония мемлекетінің ерекшеліктері
Оқушының іс-әрекеттері

Топтық,жеке негізде тапсырмаларды орындайды;

Топта бірлесіп оқиды.

Сабақтың типі Аралас сабақ
Әдісі Түсіндірмелі, топпен жұмыс,ойын әдісі,сұрақ-жауап
Көрнекілігі Дүниежүзінің саяси картасы, слайдтар, үлестірмелі материалдар, сызбалар.
Сабақтың барысы
Оқушылармен амандасып, сыныпты түгендеу
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері Бағалау
Кіріспе бөлім

ІІ Үй тапсырмасы.

«Айналмалы бекеттер» әдісі арқылы тексеріледі.

1-топ Латын Америкасы 40-60 жылдарда

2-топ Латын Америкасы 60-80 жылдарда

3-топ Латын Америкасы 80-2000 жылдарда

«екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалау.
Тұсаукесер бөлімі

«Кинометафора» әдіс арқылы

Оқушыларға осы тақырыпқа қатысты «Жапония елі» бейне ролик көрсетіп, сұрақтар қоямын

  • Осы бейне роликтен қандай әсер алдыңыз?
  • Сіздің есіңізде қай мәлімет ерекше қалды?
  • Бейне ролик туралы өз ойыңыз?

Жалпы бейне роликте не туралы айтылған?

Шартты белгімен белгіле

*-білем, V-білемің, бірақ онша жақсы емес, 0-білмеймің
Негізгі білім Сабақтың алдыңда Сабақтың соңында
3 Білемін: І дж соғыстан кейінгі елдің жағдайы
4 Білемін: Жапонияның ІІ дж соғыс кезіндегі ішкі жағдайы
5 Білемін: Жапонияның ІІ дж соғыс кезіндегі сыртқы жағдайың

 

Формативті бағалау

Негізгі бөлім

1.Сәйкестендіру.(10 мин)

Жапонияның сыртқы саясаты

-Англия

-Қытай

-Германия

2.Мәтінмен жұмыс.(10 мин)

Картаға назар аудару.

Топтық жұмыс. Тірек-сызба құрастыру.

«Жуаң және жіңішке сұрақтар» құрастыру.

Әр топ құрастырған тірек сызба бойынша әңгімелеп береді. Әр топтан екі сұрақтан қойылады

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау
Қорытынды бөлім
«Сенесің бе?» ойыны
  1. Жапония 1945 ж тамызда тізе бүгу актісіне қол қойды. (жоқ).
  2. 1946 жылы парламент елде жаңа Констиуция қабылдады. (иә)
  3. Вашингтон конференциясында Жапония Куриль, Сахалин аралдарын қайтарып алды. (жоқ)
  4. 1951 жылы өнеркәсіп өндірісі соғысқа дейінгі деңгейге жетті. (иә)
  5. 1999 ж Жапония Ресеймен келісімге келді. (жоқ)
  6. 1945 ж 6 және 9 тамызда АҚШ алғашқы атом бомбаларын Жапонияныңм екі қаласы Хиросима мен Нагасакиге тастады. (иә)

7.1996 жылы Жапоняның демократиялық партиясы құрылды. (иә)

Рефлексия. Әр оқушы параққа бүгінгі сабақта не ұнады-1,2 тілек жазу

Үй тапсырмасы: ХХ-ғасырдың ІІ-і жартысындағы Жапония туралы эссе жазу

Өзара бағалау.

 

Дюсегалиева Татьяна Амангелдіқызы

Басқа материалдар

ПІКІР ҚАЛДЫРУ