Гимнастика элементтері және оның түрлері (Қысқа мерзімдік сабақ жоспары)

0
1690
Иллюстрация: Freepik.com

 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 бөлім:

Гимнастика элементтері және оның түрлері

Мектеп: №76
Мерзімі:   Мұғалім: Қапашов Бекболат Ақылбекұлы

 

Сынып:

Сабақ

8 Қатысатындар саны: Сабақта жоқ:
Сабақтың тақырыбы Еркін ритмикалық гимнастика жаттығулары
Осы сабақта қолжеткізілген оқыту мақсаттары 8.2.2.1.Көшбасшылық дағдыларды және командалық жұмыс дағдыларын қолдану
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар үйренеді:
Еркін гимнастикалық жаттығулар кешенін орындайды, орындау барысында бірдейліклікті сақтап, көшбасшылық танытады
Басым көпшілігі үйренеді:
Топта синхронды орындап, жаттғуды сипаттап бере алады
Кейбіреуі:
Құрастырылған жаттығуларын көрсете алады
Жетістік критерийі 1.      Қауыпсіздік ережесін сақтайды

2.      Өз тобымен белсенді жұмыс жасайды

3.      Топта синхронды билейді

Тілдік мақсат Оқушылар: жаттығулар кешенін топтарда талдайды.

Русский: Бег, прыжок, кувырок, строевые приемы

Казахский: Жүгіру, секіру, ауынау, саптықтәсілдер

Английский: Running, jumping, somersaults, combatant receptions

Алдыңғы білім Оқушылар бұрынғы тәжірибеденбй тәсілдерін біледі
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Кіріспе

7-10 мин

Сәлімдесу, топ ережелерін қайталау, оқушылардың дайындықтарын тексеру, кезекшілермен жұмыс атқару. Әр кезекші гимнастика спортшысын туралы қысқаша мәлімет береді.

Күтілетін қызмет түрлеріне сәйкес қауіпсіздікті түсіндіру.

Сабақ мақсатын және жетістік критериелерін айту, түсіндіру. Саралау. Дарынды оқушы ырғақты жалпы дамыту жаттығулар кешенін құрады, көрсетеді.

Әрбір қызмет үшін үлкен, бос орын.
Негізгі бөлім

20-25 мин

1.      Видео арқылы ырғақты гимнастика кешенін көрсетемін, талдаймыз және сыныпта орындаймыз. Сабақта оқушыларға қызықты болу мақсатында жаттығулар кешенін видео арқылы көрсетемін.

Саралау: ұлдарға музыка сүйемелісіз күшті дамытушы жаттығулар кешенін ұсынамын:

—          Бас және мойын

—          Қол және иыққа арналған

—          Денеге арналған жаттығуларды орындайды.

Бағалау:

Сұрақ қою арқылы кер байланыс беремін:

—          Жаттығу қиын боды ма?

—          Не қиын болды?

—          Не ұнады?

—           Не қызы болды?

Оқушыларға қолдау көрсету мақсатаныда сабақ бойын бағалап, жетелеймін, мадақтаймын.

2.      Дарынды оқушының дайындаған кешенін сыныппен талдайды және орындайды.

Бағалау:

—          Қандай жаттығуды орындай қиынға соқты? Неге?

—          Осындай жаттығуды ойлап таба аласыз ба? Неге?

Оқушыларды сыни ойлату мақсатында және сабаққа тарту мақсатында сұрақ қойып бағалаймын.

3.      Оқушылардың қалауымен қозғалмалы ойын ойнау.

Оқушылар дене шынықтыру сабағына қызықтырудың бір жолы ойынату боғандықтан ойын ойнатуды жоспарладым.

Әрбір қызмет үшін үлкен, бос орын.

 

Интернет-ресурстар,
Еркін шығармашылық.

Қорытыңды бөлім

3-5 мин

Үй тапсырмасы

Қорытындылау.

Бағалау парағын толтыру және рефлексия жазылады.

 

Үй тапсырмасы: Дарынды оқушылар 2 би тәсілін ойлап тапса, барлық оқушылар қағазға бір би тәсілін комбинациясын құрастырып жазу тапсырмасын беремін.

Еркін шығармашылық.
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдаукөрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгерудеңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Деңсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Сабақ барысында қабілетті оқушыларды ескеремін, оларға жеке тапсырма беремін, қыз және ұлдар тобына жеке тапсырмалар беремін. Сабақ бойы қолдау көрсету арқылы саралаймын. Бағалау сабақ бойын жүріп отыратын үдеріс. Бұрынғы сабақтарымда да оқушыны мадақтап, жетелеп отыратынмын, бірақ оның қалыптастырушы бағалау екенін енді білдім. Сабақ барысында бағалап отыру ьтиімді екенін білдім. Сондықтан оларға сұрақ қою, мадақтау, бағалау парақшасы арқылы бағалауды қолданамын. Сабақ бойында техника қауіпсіздігі ережелерін сақталған бақылаймын.

 

Қапашов Бекболат Ақылбекұлы
Алматы қаласы ,
Түрксіб ауданы ,
№76 ЖББ мектептің
дене шынықтыру пәнінің мұғалімі 


ПІКІР ҚАЛДЫРУ