Күні: Сынып: 10 Пәні: Қазақстан тарихы | ||||
Сабақтың тақырыбы: Үйсін мемлекетінің шаруашылығы, орналасқан жері және әдет-ғұрпы |
||||
Мақсаты: Үйсіндердің орналасқан жері мен деректерді салыстыра отырып, мазмұнын меңгерту Міндеті: Ақпаратты терең меңгеруге, сараптауға, жинақтауға,бағалауға, ақпаратпен түсініп өз көзқарасы тұрғысынан рефлексия жасауға өз кластастарымен жұмысты талқылауға, өз білімін, түсінігін кеңейтуге дағдыландыру |
||||
Оқыту нәтижесі: Оқушылар үйсін тайпалық бірлестігімен танысады, әр оқушы өз ойын еркін жеткізе біледі, басқа оқушылардың пікірлерін тыңдауға дағдыланады. | ||||
Түйінді идеясы: Үйсіндер – Орталық Азиядағы алғашқы этникалық бірлестіктің бірі. | ||||
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар | |
Кіріспе | 3 минут | «Тілектер шашуы» тренингі, 4 топқа бөлу. |
Бір-бірінің қолдарын ұстап,тілектерін айтады, 4 топқа бөлінеді.
|
«Тілектер шашуы» тренингі |
Тұсаукесер |
7 минут
|
«Ыстық орындық» әдісі Сақтардың қорғандарының ерекшеліктері? Шірік-Рабат, Бәбіш-Молда қалаларын салыстыр? Шаруашылығы мен қолөнерінің дамуы? т.б. |
Оқушылар сұрақтарға жауаптар береді.
|
Ыстық орындық сұрақтары
|
Негізгі бөлім |
20 минут
|
Топтық жұмыс арқылы жаңа тақырыпты меңгереді. І топ – Үйсіндердің орналасқан жері ІІ топ – Үйсіндер туралы жазба деректер ІІІ топ – Қоғамдық құрылысы ІV топ Үйсіндердің шаруашылығы Бағалау. топтар бірін-бірі бас бармақпен бағалайды |
Әр топ берілген тақырыптарды меңгеріп, топ мүшелерімен талқылап, соңында постер арқылы қорғайды. 4 топтың тапсырмалары: Орындалған әр тапсырма сайын топтар бірін-бірі бас бармақпен бағалайды. |
оқулық, стикерлер, маркер, ғаламтор желісі
|
Қорытынды |
15 минут |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісімен 99-беттегі қосымша материалды талқылап, қорытындылау. Бекіту «Шығу парағы» әдісімен кері байланыс орнату |
Оқулықтағы қосымша мәліметті жеке,жұпта,топта талқылайды. Сабақта алған білімдері мен әсерлерімен бөліседі |
Оқулық,стикерлер
|
Қосымша тапсырма | § 14 тақырыпты оқу, кесте толтыру, | §15тақырыпты оқу | ||
Не сәтті өтті? |
|
|||
Не сәтсіз өтті? |
|