Кел қайталайық!Мен не үйрендім?

0
1188
Collaborative lesson planning: Maximizing the influence of lesson study

Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

Пән:Қазақ тілі

Күні:

Сынып: 1

Тексерілді:

Мұғалімнің аты-жөні: 

Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны:
Тақырыбы Кел қайталайық!Мен не үйрендім?
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.4.4.1. Бас әріптер мен кіші әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыстырып жазу; санитарлық-гигиеналық талаптарға сай жазу.

1.3.5.1 мұғалімнің көмегімен иллюстрациялы шағын мәтіннен қажетті ақпаратты табу.

1.5.1.5. Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: 6-бөлімде өткен тақырыптарды қандай деңгейде меңгергендігін көрсете алады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.

Көптеген оқушылар:6-бөлімде өткен тақырыптар бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін дұрыс сақтап қолдана алады

Кейбір оқушылар: 6-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана аалады

Бағалау критерийлері Өтілген тақырыптар,әріптер,ертегілер туралы біледі,диалог құрайды,сұрақтарға жауап береді.
Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика мен терминалогия:Қазақ тіліне тән дыбыс, сөйлесу, жаз, оқы, тыңда, айт
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:Бір-бірімен өткен тақырыптар бойынша сөйлесе алады. Қазақ тіліне тән дыбыстарды ажыратып, жаза алады.
Бастапқы білім Ертегілер,төл әріптер туралы біледі,оның мазмұнын айтады.Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар

Сабақтың басы

Білу

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Күлімдеп күн бүгін

Қарады маған да!

Күлімдеп күн бүгін

қарады саған да!

Сәлем деймін достарға!

Сәлем барша ұстазға!

Тату болып халықтар!

Аман болсын балалар!

Күн,гүл, құс суреттерін таңдап, үш топқа бөлінеді.

https://i.pinimg.com/originals/47/d7/a6/47d7a6f83632c86e1bec78fbce9ac2a3.png http://100trav.com/wp-content/uploads/2014/06/podsnezhniki-recepti-narodnoii-medicini.jpg http://www.birds.kz/photos/0131/001/01310010901.jpg

Ойлан тап стратегиясы бойынша тірек сөздер бойынша сабақтың мақсатымен таныстыру.

-Балалар, неліктен мен сендерге құс, гүл, күн суреттерін бердім?

— Қазір көктем мезгілі.

— Көктемде нелер шығады?

— Гүлдер.

-Нелер ұшып келеді?

-Құстар.

— Көктемде қандай мерекелер болады?

-Аналар мерекесі және Наурыз мейрамы.

Көктем – весна — spring

Қызығушылық ояту.Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты слайдтарды көрсетеді.Слайдтарда не бейнеленгендігін сипаттап берулерін сұрау.

Видео «Наурыз мейрамы»

3 топ пазл құрастырады.

Астана

Біздің еліміздің астанасы қай қала?

Астана қандай қала?

Домбыра

Бұл не?

Домбырамен не орындалады?

Гүл

Бұл қандай гүл?

Бұл гүл қай кезде шығады?

Тренинг жазылған парақшалар

Тұсаукесер

Оқулық.Таныстырылым

Сабақтың ортасы

Қолдану

Фонетикалық ойын. «Әріптер».

Тақтаға суреттер ілінеді. Оқушылар сөздердің бірінші әрібін

тауып, іледі.

Қасқыр Қоян Ағаш Өрік Әже Әке Жұмыртқа Ұшақ

Қ Ғ І Ө Ә Ұ

Бағалау. Дұрыс тапқан оқушылар домбыра алады.

Фонетикалық жаттығу.

Қо-қо-қоян

Ға-ға-аға

Ні-ні-іні

Дә-дә-дәптер

Ұш-ұш-ұшақ

Оқулық суреттер

Жинақтау

Бағалау

Рефлексия

Сергіту сәті

Оқушыларды орындарынан

Тұрғызып жаттығуды жасату.

Орнымыздан тұрамыз,

Қолды белге қоямыз,

Бұрыламыз оңға бір,

Бұрыламыз солға бір,

Біз бақытты баламыз,

Гүл-гүл етіп жанамыз,

Жаттығулар жасасақ

Жақсы серігіп қаламыз.

Жазылым. Дәптерлеріндегі тапсырмаларды орындайды.

Қ А З А Қ С Т А Н

Қыз Ана Зат Алма Қарындаш Сағыз Тақта Аю Нан

Әр топқа қима қағаздар беріледі. Олар білетін сөздерін жазады.

Бағалау. Дұрыс жазған оқушылар «Ұлттық киімдердің» суретін

алады.

-Ұлттық киімдерді кімдер киеді?

— Аналар, әжелер, аталар, балалар.

— Ұлттық киімдер әдемі ме?

— Иә,әдемі.

— Әдемі етіп тұрған не деп ойлайсыңдар?

— Ою.

https://assembly.kz/sites/default/files/ethnos/1418920396_93dfd32f230d.jpg

Сәйкестендір.

Сиыр http://www.htpp.ru/upload/iblock/921/9217edbbf69c5eec432894cf290cd55d.jpg

Ағаш https://im0-tub-kz.yandex.net/i?id=a528e38c8f7fbb8be831f4bbb26994b3&n=33&w=166&h=125

Дүкенші http://cosmosshop.kz/sites/default/files/195.png

Тауық https://superprivorot.ru/wp-content/uploads/2017/10/87e0917afbbc29c5fed8.jpg

Тышқан https://oliorosina.com/wp-content/uploads/2016/08/Rosina_Oil-6-232x300.png

Бағалау. Дұрыс орындаған оқушылар ою алады.

-Бұл қай ертегі кейіпкерлері?

— Сендер басқа қандай ертегілер білесіңдер?

«Мақта қыз бен мысық» ертегісінен үзінді.

Мысық: Сиыр, сиыр маған сүт берші.

Сиыр: Сен маған жапырақ бер.

Мысық: Ағаш, ағаш, маған жапырақ берші.

Ағаш: Маған су бер.

Мысық: Қыздар,қыздар маған су беріңдерші.

Қыздар: Бізге сағыз әкел.

Мысық: Дүкенші, дүкенші, маған сағыз берші.

Дүкенші:Маған жұмыртқа әкел.

Мысық: Тауық,тауық, маған жұмыртқа берші.

Тауық: Маған дән бер.

Мысық: Тышқан, маған дән бер!

Тышқан: Міне, ал.

-Өте жақсы, балалар! Жарайсыңдар!

-Балалар, мен сендерге неліктен домбыра, ою, ұлттық киімдердің

суреттерін бердім? Қандай мереке келе жатыр?

— Иә, балалар, оюланған ұлттық киімдер киіп, домбырамен күй

шертіліп, ән айтылатын «Наурыз мейрамы» басталды!

Бауырсақ,кәмпиттер таратылады.

Бағалау.

Дұрыс орындаған оқушылар ою алады.

бармақ

Кері байланыс. «Рефлексиялық шеңбер» тәсілі.Оқушылар шеңберге тұрып,сұрақтарға жауап береді.

.Сабақ барысында көңіл-күйің қандай болды?Неліктен?

.Бүгінгі сабақтан не білдің?Сен үшін не жаңалық болды?

.Сабақта қандай қиыншылықтар болды?

.Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың?

Үйге тапсырма:қайталау

Рефлексиялық шеңбер

А4 парағы,түрлі түсті қарындаштар

 

C:\Users\user\Desktop\20190318_143541.jpg

C:\Users\user\Desktop\20190318_141849.jpg

C:\Users\user\Desktop\20190318_143532.jpg Рахимова З.М.


ПІКІР ҚАЛДЫРУ