Қожанасырдың әңгімелері

0
2800

Шолпанкулова Акмарал Муратовна\r\n\r\n \r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

  Сыныбы: 4 «Ә»  Күні:    28.10.2014ж
   Сабақтың тақырыбы: \r\n

Қожанасырдың әңгімелері

\r\n

  Мақсаты: Қожанасырдың әңгімелерінен біз өзімізге не аламыз? (Алаңғасарлық, қиялға берілу,шектен тыс армандау сияқты мінездерден бойды аулақ ұстау) 
  Күтілетін нәтиже: Сөздің мағынасын аша алады.Төменгі және жоғарғы деңгейлі сұрақтарға жауап береді. Интернетпен жұмыс жасайды.Сөздерді мағынасына қарай топтастырады.Өз ойын еркін жеткізеді. Мақал-мәтелдерді біледі,тәрбиелік мәннін түсіндіреді.Топта жұмыс жасай алады және топ ішінде бір-бірін бағалайды. Жұмбақты шеше алады 
  Жұмыс түрлері: Топпен жұмыс, жұптасып жұмыс жасау,рөлдерге бөлу
  Сабақтың  дидактикалық қамтамасыз етілуі, яғни дереккөздер: флипчатка, маркер, мақал – мәтелдер жазылған плакаттар.Оқулық,постер,маркер.ноутбук, телефон\r\n\r\nүлестірмелі қағаздар,бағалау парақтары
   Сабақтың барысы:  
  1.Қызығушылығын арттыру  
     Мұғалімнің әрекеті    Оқушының әрекеті
3мин. 1-әрекет.Ұжымдық  жұмысОйсергек жасау.\r\n\r\n«Ұшақтағы тілек »  арқылы   тілектер тілеу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы құрылды.Әр бала ұшақ жасап  бетіне жазған  тілектерін қардай жаудыртып, оқиды.
2мин 2-әрекет.Топқа бөлу Әртүрлі қима қағаздарға бірнеше топ аттарын жазып тарату\r\n\r\nҮй жануарлары\r\n\r\nАңдар\r\n\r\nГүлдер\r\n\r\nКөкөністер Түстерге қарай топтарға бөлінеді
5мин 3-әрекет.Ұжымдық жұмыс Қожанасыр туралы видео көрсету .Бұл видео арқылы тақырыпты ашу Видеоны көріп,балалар  тақырыптың идеясын ашады.
  \r\n

    \r\n

  1. Мағынаны ажырату кезеңі
  2. \r\n

\r\n

 
5мин .4-әрекет.Жеке жұмыс.Оқулықтың 46 -47 бетіндегі «Қожанасырдың әңгімелерінен» атты шағын әңгімелерін оқушылардың өздеріне оқыту . Топтық жұмыс\r\n\r\n топта талқылау.Мәтіннің мазмұнына  байланысты жұптасып сұрақтар қою. Оқулықтағы  мәтінді жеке жұмыс жасап оқиды,топта мазмұнын талқылайды.Жұптасып бір-біріне сұрақтар қояды. 
10мин 5- әрекетАл ондай болса сендер«Қар үйіндісі» әдісі бойынша\r\n\r\n«Кітап ескірмейді» дегенді қалай түсінесің? Деген сұраққа жауап алу Әр топ өз ойларын ортаға салады. «Басбармақ» арқылы бірін-бірі бағалау
2мин 6-әрекетСергіту сәтіӘн айту   Сергіту мақсатында ән айтқызу\r\n\r\n 
3мин 7-әрекетТоптық жұмыс ТВ-шоу әдісі бойынша  «Қожанасыр елінде» атты таныстыру жасау,рөлдерге бөліп ойнау Балалар Қожанасырша өтірік әңгіме құрастырады, рөлге бөлініп ойнайды.
 1мин. ЖұмбақАрман қуып жасынан,Көктен көзін алмаған.\r\n\r\nБайды алдап, мақтанған,\r\n\r\nКедейлерге жақ болған.\r\n\r\nСараң да емес, бай да емес,\r\n\r\nАқшақұмар жан да емес.\r\n\r\nТабыңдаршы жанды осы,\r\n\r\nСыйлығым бар тапқанға Жұмбақтың шешуін тауып айтады.
5мин 8-әрекетӨзін-өзі бағалау парағын таратып беру Әр бала өз деңгейін анықтайды
  3.Ой толғаныс   
7 мин 9-әрекетОқушылардың  бағалауы бойынша ең көп бал алған баланы«Ыстық орындыққа отырғызу»\r\n\r\nӨтілген тақырып бойынша сұрақтар қою\r\n\r\n   Ең жақсы бал алған бала «Ыстық орындыққа» отырып, сұрақтарға жауап береді
 2мин  Кері байланыс  
   10-әрекет«Кір жаю» әдісі бойынша кері байланыс жасау\r\n\r\nКебір оқушылар ұялы телефон арқылы кері байланыс жасау  Стикер арқылы өз ойларын жазып жіпке ілу \r\n\r\nӨз көңіл-күйлері туралы хабарлама жібереді.

\r\n 


ПІКІР ҚАЛДЫРУ