Күні: Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: — Қатыспағандар саны: — |
|||
Мұғалім: Алымханова Салтанат Кабдылкамитовна | Мектеп: «Каменка орта мектебі»КММ | |||
Сабақтың тақырыбы | Ұлттық тағамдар. Мәтін. | |||
Оқу мақсаттары |
1.2.8.1 Мұғалімнің көмегімен түрлі жанрдағы және стилдегі мәтіндерді салыстыру 1.3.8.1 Жазу жолын, жол аралық кеңістікті жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу 1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты жай сөйлемдер жазу. 1.1.4.1 Мәтіннін мазмұныны тақырыбы немесе иллюстрациясы бойынша болжау. 1.3.6.1 Мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін/жай сөйлемдер құрап жазу. |
|||
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||
Тілдік құзыреттілік | . | |||
Талқылау үшін сұрақтар: · Ұлттық тағамдарды білесіңбе? · Дыбыстар нешеге бөлінеді? · Шұбат деген не? · Уыз неден жасалады? · Қымыз неден жасалады? · Шұжық неден жасалады? |
||||
Алдыңғы білімдер | Өтілген білімдерге сүйену | |||
Жоспар | ||||
Сабақ барысы | ||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған іс-әрекет | Дереккөздер | ||
Сабақтың басы(5минут) 2 минут
3минут |
Шаттық шеңбері: «Ыстық лебіз» «Сұрақты ұстап ал» стратегиясы -Дыбыстар нешеге бөлінеді? — әліпбиде неше дыбыс бар? — шұбат неден жасалады? -уыз неден жасалады? -қымыз неден жасалады? |
Көңілді әуен қосып қою.
Сұрақ — жауап |
||
Сабақтың ортасы 30 минут
Миға шабуыл! Ой сергек!
Ойлан тап!
|
1-жаттығу Өлеңді түсініп оқы.(1оқушыға оқыту, сұрақтар арқылы талдау) ҚБ
2-жаттығу Көшіру диктанты. (өзін – өзі б, бірін – бірі б) 3-жаттығу. Сөз жұмбақ шешу. Шешуінде.і сөздерге жұмбақ құрастыру ҚБ Әуенмен билеу Мұғалімнің сыйы: «Шұжық» туралы видео Азық түлік дүкені Сәйкестендір. ҚБ
|
Оқулық
Дәптермен жұмыс Акт қолдану Қосымша ақпарат |
||
Сергіту сәті
|
Аққу болып ұшамыз Көлге келiп қонамыз Көлдiң бетiн құшамыз Қайта самғап ұшамыз. |
Сергіту сәтіне арналған жинақ | ||
Аяқталуы 8 минут
Қызықты тапсырма
|
4-жаттығу. Қатесіз жаз ҚБ Қосымша тапсырма: Керекті сөздер: Қымыз, дәмді, тіл үйіреді, шипалы, күбіде піседі, ішеді, әзірлейді, сусын. Үлгі: Не? (1) Қандай? (2) Не істейді? (3) Сезімді білдіретін тіркес (4) Синоним |
Оқулық, дәптерлер.
А-4 қағаз пломастерлер |
||
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия: Жеміс ағашы Кері байланыс жасау |
|||
Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Жеміс ағашына жемістер ілу арқылы сабаққа кері байланыс жасалады
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
Бақылау Сабақтың мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қалай болды? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? |
Сабақ толықтай мақсатына жетті
Жалпы ұлттық тағамдар туралы, дыбыс пен әріп туралы мағлұмат алды. Ынтымақтастық атмосферасы сәтті болды.
Барлық жоспарланған іс әрекеттер сәтті болды
Жоспарлаған уақытты толық ұстандым.
Жоспардан шегініс болған жоқ |
|||
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдері: 1: «Сұрақты ұстап ал» стратегиясы 2: Мұғалім сыйы Сабақты жақсартуға себебін тигізген екі сәт: 1: Сәйкестендір сәті 2:Қосымша тапсырма сәті Келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? Жалпы сынып оқушыларының даму деңгейі өте жақсы екенін білдім. Базалық білімдері бар.
|
||||