Сабақтың тақырыбы: |
Реттік санау | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.1.4 санаудың ірі бірлігі – мыңдықты құрастыру; 1 000 000-ға дейін мыңдықтармен санау, жазу,салыстыру |
||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Санаудың ірі бірлігі мыңдықтарды құрастырады Көпшілік оқушылар: 1000000-ға дейін санайды,жазады Кейбір оқушылар: 1000000-ға дейін салыстырады |
||
Бағалау критерийлері |
Мыңдықтарды біледі Санайды, жазады, салыстырады Санаудың ірі бірлігі мыңдықтарды құрастыра алады |
||
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық | ||
Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек, сауат ашу | ||
АКТ қолдану дағдылары | слайд | ||
Тілдік құзыреттілік | мың | ||
Бастапқы білім: Бұрыннан бар білімді белсендендіру, сүйену | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы |
Ширату: «Кім шапшаң?» ойыны 2 мин Бірліктермен, ондықтармен, жүздіктермен, мыңдықтармен санау Топқа бөлу Сандар арқылы топқа бөлу 1-топ:Бірліктер 2-топ:Ондықтар 3-топ:Жүздіктер 4-топ:Мыңдықтар |
Слайд | |
Сабақтың ортасы |
1.(Ұ)Тапсырма Суретпен жұмыс 4 мин ҚБ -Сандарды ретімен ата Талқылау сұрақтар: 1.Сандар қатарында сандар қалай орналасады? 2.Сандарды қалай атаймыз? Дескриптор: 1.Сандар тізбегін құрастырады 2.Сандар тізбегінің бұзылуын табуды үйренеді Кері байланыс:Сандар тізбегін бұзбай санауды үйрен Жарайсыңдар!Өте тамаша! 2.(Т)Тапсырма «Мыңдықтармен санаймыз» 3 мин ҚБ. -Нүктемен белгіленген торкөзден бастап сандарды ретімен сана.Түсіп қалған сандарды ата. Талқылау сұрақтар:1.Мыңдықпен санау қалай жүзеге асады? 2.Қандай заңдылықты байқадың? Дескриптор:Мыңдықтармен санайды Кері байланыс:Мыңдықпен санауға дағдылан Мадақтау Керемет! 3. Сергіту сәті «Сандық жұмбақтар» 4. (Ж/ж) Тапсырма «Араның ұясы» 3мин ҚБ. Заңдылықтарды анықта және оны сақтай отырып сана Талқылау сұрақтары: 1.Қандай заңдылықтарды анықтадың? 2.Заңдылықтарды сақтай отырып сана Дескриптор: —Заңдылықтарды анықтайды -Заңдылықтарды сақтай отырып санайды Кері байланыс: Жарайсыңдар! САРАЛАУ Қолдауды қажет ететін:«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Миллионның ішінде неше мыңдық бар? Қолдауды қажет етпейтін:Логикалық есептер дайындау |
Сурет слайд Слайд |
|
Сабақтың соңы | мыңдықтар | ||
Дифференциация (саралау) – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалауды – қалай жоспарлайсыз? «Жарайсыңдарр!», «Өте жақсы!», «Керемет!» Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау жүзеге асады. Әр тапсырманы дұрыс,бұрыс орындауына байланысты кері байланыс беріледі. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Мектеп және сынып ішілікережелерді сақтау, Өз ара қарым- қатынасқа түскенде сақболу. |
Жолдыбаева Құндыз
Жылыой ауданы Құлсары қаласы