Реттік санау (математика пәнінен ашық сабақ)

0
2211
“Шығармалардағы әдіс –амалдарды жетілдіру” Ашық сабақ

 

Сабақтың тақырыбы:
Реттік санау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.1.4 санаудың ірі бірлігі – мыңдықты құрастыру;

1 000 000-ға дейін мыңдықтармен санау, жазу,салыстыру

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: Санаудың ірі бірлігі мыңдықтарды құрастырады

Көпшілік оқушылар: 1000000-ға дейін санайды,жазады

Кейбір оқушылар: 1000000-ға дейін салыстырады

Бағалау критерийлері

Мыңдықтарды біледі

Санайды, жазады, салыстырады

Санаудың ірі бірлігі мыңдықтарды құрастыра алады

Құндылықтарды дарыту
Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық
Пәнаралық байланыс Көркем еңбек, сауат ашу
АКТ қолдану дағдылары слайд
Тілдік құзыреттілік мың
Бастапқы білім: Бұрыннан бар білімді белсендендіру, сүйену
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

Ширату: «Кім шапшаң?» ойыны 2 мин

Бірліктермен, ондықтармен, жүздіктермен, мыңдықтармен санау

Топқа бөлу

Сандар арқылы топқа бөлу

1-топ:Бірліктер

2-топ:Ондықтар

3-топ:Жүздіктер

4-топ:Мыңдықтар

Слайд
Сабақтың ортасы

1.(Ұ)Тапсырма Суретпен жұмыс 4 мин ҚБ

-Сандарды ретімен ата

Талқылау сұрақтар:

1.Сандар қатарында сандар қалай орналасады?

2.Сандарды қалай атаймыз?

Дескриптор:

1.Сандар тізбегін құрастырады

2.Сандар тізбегінің бұзылуын табуды үйренеді

Кері байланыс:Сандар тізбегін бұзбай санауды үйрен

Жарайсыңдар!Өте тамаша!

2.(Т)Тапсырма «Мыңдықтармен санаймыз» 3 мин ҚБ.

-Нүктемен белгіленген торкөзден бастап сандарды ретімен сана.Түсіп қалған сандарды ата.

Талқылау сұрақтар:

1.Мыңдықпен санау қалай жүзеге асады?

2.Қандай заңдылықты байқадың?

Дескриптор:Мыңдықтармен санайды

Кері байланыс:Мыңдықпен санауға дағдылан

Мадақтау Керемет!

3. Сергіту сәті «Сандық жұмбақтар»

4. (Ж/ж) Тапсырма «Араның ұясы» 3мин ҚБ.

Заңдылықтарды анықта және оны сақтай отырып сана

Талқылау сұрақтары:

1.Қандай заңдылықтарды анықтадың?

2.Заңдылықтарды сақтай отырып сана

Дескриптор:

Заңдылықтарды анықтайды

-Заңдылықтарды сақтай отырып санайды

Кері байланыс:

Жарайсыңдар!

САРАЛАУ

Қолдауды қажет ететін:«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Миллионның ішінде неше мыңдық бар?

Қолдауды қажет етпейтін:Логикалық есептер дайындау

Сурет

слайд

Слайд

Сабақтың соңы мыңдықтар
Дифференциация (саралау) – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауды – қалай жоспарлайсыз?

«Жарайсыңдарр!», «Өте жақсы!», «Керемет!»

Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау жүзеге асады. Әр тапсырманы дұрыс,бұрыс орындауына байланысты кері байланыс беріледі.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Мектеп және сынып ішілікережелерді сақтау,

Өз ара қарым- қатынасқа түскенде сақболу.

 

Жолдыбаева Құндыз
Жылыой ауданы Құлсары қаласы


ПІКІР ҚАЛДЫРУ