Сабақ тақырыбы |
Сөйлеу не үшін қажет? | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.3.6.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыру | |||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||
Жетістік критерилері | суреттерді пайдалана отырып,сөйлем қарапайым постерлер құрастыра алады. | |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер,мәтін | |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жауапкершілік | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Әдебиет пәнімен байланыс | |||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Берілген тақырып аясында постерлер құрастыру. | |||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақ басы2 минут 3 минут |
(Ұ) Ынтымақтастық ортасын құру. «Ертеңгілік шеңбер» Қайырлы күн, көздерім! Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды). Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды). Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды). Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу). Мен ояндым!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады) /оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, жылы тілектер айтады/ (Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Слайд Слайд |
||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 5минут 3 минут 5минут 2 минут 5 минут 2 минут |
(Т) Суретпен жұмыс.«Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелерді сақтаймын» постер құрастыру. Оқушыларды 4 топқа бөлу. Әлемде сәлемдесудің түрлері өте көп. Кейбір елдің тұрғындары мұрын түйістіру, ым-ишара, қол алысу, иық түйістіру, сәттілік тәлеу арқылы сәлемдеседі. — Сабақты бастамас бұрын, біз де бір-бірімізге амандасып, сәттілік тілейікші: Бір, екі, үш Жымиямыз сәл күліп Біз тілейміз сәттілік. — Әңгіме-ертегі: «Баяғыда Үсен деген бала болыпты. Бірде ол көршінің Қанат деген баласының ойыншығын тартып алып, бермей қояды. Қанат жылап, үйіне кетеді. Әжесін ертіп келеді. Ерегіскен Үсен ойыншықты шалшық суға лақтырып жібереді. Қанаттың әжесі ренжіген кейіп танытып, ішінен бір нәрсені күбір-күбір етіп айтып, Қанатты ертіп үйіне кетеді. Міне, қызық! Бағанадан бері батырсынып тұрған Үсеніміз лезде көзден ғайып болды. Мұны өзі де, қасындағы достары да байқамайды. Қасындағы достарының біреуі де Үсеннің сөйлеген сөзіне жауап қайтармайды. Ренжіген Үсен үйіне келіп, ешкімге ұстатпайтын тік ұшағын далаға алып шықты. Тік ұшақты Ұланға да, Серікке де ұсынды. Олар көрмегендей, естімегендей сыңай танытты. Үсен өзінің көзге көрінбейтін балаға айналғанын осы жерде бір-ақ түсінді. Отыра қалып жылады. «Мен енді кішілерге тиіспеймін. Үлкендерді тыңдаймын. Мен бәріңмен сөйлескім келеді. Ойнағым келеді. Көзге көрінбейтін бала болған қандай жаман!» Есік алдына шыққан Қанаттың әжесі Үсеннің жылап отырғанын көріп, аяп кетті. Үсенді бұрынғы қалпына келтірді. Пр.сұрақ:Үсен неге көзге көрінбейтін бала болып қалғысы келмеді? Суретпен жұмысӘртүрлі қарым-қатынасқа байланысты берілген суреттерге қарап, суреттегі адамдар сөйлеудің қай түрін қолданып тұрғанын сұрау.
Ойтұжырым: Тіл адамдардың бір-бірімен қарым-қатынас жасау құралы екен. Ауызша сөйлеу түрлеріне; бетпе-бет сөйлесу, телефон, теледидар, радио, т.б. құралдар қолданылады. Жазбаша сөйлеу түрлеріне: хат, Интернет, электрондық хабарлама, пейджер, факс, т.б. құралдар қолданылады. Тіл арқылы: хабар береді, сөйлеседі, кеңеседі, білмегенің сұрайды, пікірлеседі. Өзіндік жұмыс 2 тапсырма Бірінші бағандағы сөйлемдердің жалғасын екінші бағанан тауып, сәйкестендіріп жазу
Оқушыларға сөзжұмбақ шешу ұсынылады. Мұғалім сөзжұмбақ Шешу арқылы «Сөйлеу» әлеміне саяхатқа шығатындарын хабарлайды. Жұптық бағалау. Дискрипторлар: жоғарғы балл -5 балл. Мәтінге ат қою + Мәтін құрастыру + Мәтіннің құрылымы: Басы + Ортасы + Қорытынды + |
Постер құрастыру Қима қағаздар. |
||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин |
(МК)+ Мен ……………. үйрендім. -Маған ………….. қиын. Кері байланыс «Бір +, бір — » Сабақ барысында сәтті шыққан 1 кезең, сәтсіз шыққан 1 кезеңді айту. Оқушы мен мұғалім кері байланысы. Өз-өзін бағалау ауызша жүзеге асады. Оқушылар мына сұрақтарға жауап бере отырып, сабақта туындаған ойларын тізбектейді: Алдымен біз былай деп ойладық….. Одан кейін біз мына проблемаға тап болдық…………. Проблеманы шешу үшін……жасадық. Бұдан біз………………көрдік. Демек, бұл мынаны білдіреді…………….. Сонымен біз……………..деген шешімге келдік |
|||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:Қабілеті жоғары оқушылар сұрақтарды өз бетінше құрастыра алады. |
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |