ІІ Республикалық «Қара өлеңнің құлагері» атты М.Мақатаев оқуларының қорытындысы

2
3291
Өткен жылы ұйымдастырылған байқаудың жеңімпазы

«SKILLS ACADEMY» мекемесі мен martebe.kz білім порталы біріге отырып республикалық жалпы білім беретін мекеме оқушылары арасында ақиық ақын Мұқағали Мақатаевтың шығармаларын насихаттау мақсатында  ұйымдастырған «ҚАРА ӨЛЕҢНІҢ ҚҰЛАГЕРІ» атты ІІ республикалық оқушылар байқауы өз мәресіне жетті

Байқауға еліміздің барлық өңірлерінен оқушылар қатысты. Бұл байқаудың Мұқағали Мақатаев шығармашылығын насихаттайтын Республикамыздағы ең ауқымды жобаға айналғанына қуаныштымыз. Қатысушылардың басым көпшілігі (80 пайызы) мәнерлеп оқу сайысына қатысты. Барлық қатысушылардың еңбегін ескеріп әділ қазылар барлығы 90-нан астам ақынның жас ізбасарларына «Мұқағали мұрагері» төсбелгісі тағайындалды. Номинация иегерлеріне ақынның кітабы табысталады.

Барлық орын алған қатысушыларға дипломы мен «Мұқағали мұрагері» төсбелгісі казпочта арқылы жеткізіледі.

Қалған қатысушылар да құр қол қалмайды. Көркем сөз номинациясы бойынша жоғары ұпай алып, сайтқа жарияланбаған кей қатысушыларға ынталандыру ретінде ДИПЛОМ тағайындалады. Ал барлық қатысушылар мен дайындаған жетекшілері мақтау қағазымен марапатталады.

Марапаттар алдағы аптадан бастап өтініште жазылған электронды почтаға жіберіле бастайды. Ал орын алған қатысушылар казпочта арқылы алатын болады. 

«… Қасиетіңнен қара өлең, айналайын» атты көркем сөз номинациясының жеңімпаздары

Кіші топ (1-4 сынып)

Әшірбай Мирас

 

Астана қ.  №48 мектеп-лицей Ж.Жирентаев  15/2,  010010 Бас жүлде
Мейрімбаев Әнуар Алтынбекұлы Ақтөбе облысы                                                                                Хромтау ауданы                                                                                  «Ақжар орта мектебі»КММ І орын

Серік Ақмырза

 

Астана қ.  №48 мектеп-лицей Ж.Жирентаев  15/2, 010010 І орын

Мамат  Ербол

 

 

 

Рудный  қаласы әкімдігінің «№7 мектеп-гимназиясы»КММ

Қостанай облысы ,Рудный қаласы Корчагина 153

111500

І орын
Абсамат  Заңғар  Жансерікұлы

Алматы қаласы, Алатау ауданы Иштван Қоңыр  Мандоки атындағы №154 жалпы білім беретін мектеп, Шарипова №38

Индексі:050033

І орын

Аяпберген  Медет 

 

Ақтөбе қаласы, Пушкина 65, 030005

№12 ОМ

 

І орын

Бақытжан Аяулым Ақанқызы

 

№1 Красный  Яр орта мектебі

Тәуелсіздік 13

ІІ орын
Талғатбек Әлфия №45 мектеп-гиназия Алматы облысы,  Талғар ауданы, Бесағаш ауылы ІІ орын

Аманғали Арайлым Мұратқызы

 

Ақтөбе облысы  Ақтөбе қаласы

№58 жалпы білім беретін орта мектебі

 

ІІ орын
Қуандыққызы Айяжан №198 ЖББМ ІІ орын

Әжібаева Нұрайым Жеңісқызы

 

Ақтөбе қаласы Новый орта мектебі

 

ІІ орын

Төлеген Алихан Дастанұлы

 

 

«Екібастұз қаласы әкімдігі білім бөлімінің №26 мектеп-гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Павлодар облысы, Екібастұз қаласы, Абай көшесі, 55 үй, ескі индекс 141204, жаңа индекс S13G6H6

ІІ орын

 Қайып Балауса

Бақытқызы

Қызылорда облысы, Қазалы ауданы, Әйтеке би кенті Б.К.Мергенбаев атындағы № 226 гимназия ІІІ орын
Аманбай Рахымжан Саятұлы Байқадам Қашқынбаев атындағы мектеп ІІІ орын

Тоқмырза Мөлдір

 

ЖББ Қ.Мырзалиев атындағы орта мектеп

Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қаратев көшесі №18. 090009

ІІІ орын

Қасым Айғаным

 

 

«Аймақ негізгі мектебі» КММ. СКО. Тайынша ауданы Аймақ ауылы.  151036 ІІІ орын

Танкебай Елдана

 

Алматы қаласы,Бостандық ауданы,Тұрмысы төмен отбасынан шыққан балаларға арналған №10 жалпы білім беретін  мектеп-интернаты. Каблукова,93.индекс:050060. ІІІ орын

Мұсабай Әсемай Бақытқызы

 

 

 

№28 Шоқан Уәлиханов атындағы орта мектебі,

Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Беріктас ауылы, Т.Сақалова көшесі №5 үй,  080407

ІІІ орын
Сақып Баянсұлу Нұрлы-көш орта мектебі.Ақтөбе облысы,Хромтау ауданы ІІІ орын

Орынбек Айтолқын

 

Алматы қаласы, Алатау ауданы

№ 180 жалпы білім беретін мектеп

Саялы, Ақ Қайнар 7

050047

ІІІ орын

Елубаев Самир Бауыржанұлы

 

Ы.Алтынсарин атындағы орта мектеп, Шамалған бекеті яндекс-040930 ІІІ орын

Сайлауғалиев Асқарбек Ерланұлы

 

Шығыс Қазақстан облысы, Семей қаласы, Қайнар ауылы «Бегалин атындағы жалпы орта білім беретін мектеп» КММ  индекс 071419 ІІІ орын

Тазабек Нұрасыл

 

Астана қаласы

№51 мектеп-гимназия

 

ІІІ орын

Мұхитов  Арнұр  Асланұлы

 

Ақтөбе қаласы   Жаңақоныс ауылы

Новый орта мектебі

 

ІІІ орын

 

Номинация иегерлері

Адылканов Дархан Амангелдыулы

 

«Атамекен орта мектебі»КММ

Уали №38

Индекс: 130100

Алдембек Минура Асқарқызы

 

№ 67 мектеп-гимназиясы , Астана қаласы

Дауылбай Кәусар Бауыржанқызы

 

Ақмола облысы

Ақмола облысы, Целиноград ауданы, Қажымұқан ауылы №4 негізгі мектебі

Амиржанова Амина Нурболовна

 

 

Қапшағай қаласы №2 гимназия
Берік Ақерке №74 мектеп-гимназия

Акбаров Расул

 

Қалтай Мұхамеджанов атындағы №1 мектеп гимназия
Ажибаева Дильназ Павлодар облысы, Баянауыл ауданы Сұлужон ауылы Сұлужон жалпы білім беретін мектебі

Тұрар Рабиға

 

№45 мектеп-гиназия Алматы облысы,  Талғар ауданы, Бесағаш ауылы

 

Орта топ (5-8 сынып оқушылары)

Абсамат  Сырым  Жансерікұлы Алматы қаласы, Алатау ауданы Иштван Қоңыр  Мандоки атындағы №154 жалпы білім беретін мектеп Бас жүлде

Шайұзақова Аяулым

Шахмарданқызы                                                         

               

№187 М.Шоқай атындағы қазақ орта мектебі Қызылорда қаласы І орын

Серік Аманбол

 

 

Ақмола облысы Бұланды ауданы

«Макинск №5 орта мектебі»КММ

 

І орын

Әбдіраш Дінислам

 

 

 

 

Қызылорда қаласы №233 Ж.Нұрсейтіов

атындағы мектеп

І орын

Тұрсынақын Аслан Айдынұлы

 

№ 172 мектеп – гимназия

Алматы қаласы

І орын

Абай Тоғжан Ержанқызы,

 

Алматы қаласы, Медеу ауданы, №12 Шоқан Уәлиханов атындағы мамандандырылган гимназия І орын

Дарменов Бекарыс Қайратұлы

 

Алматы облысы, Қарасай ауданы, Жаңа Шамалған бекеті, «Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі» І орын
Темирова Акнур Асылжановна Қызылорда облысы Байқоңыр қаласы 6 А мөлтек ауданы І орын

Дербес  Оразалы  Бақытжанұлы

 

Жезқазған қаласының білім бөлімінің №8 гимназиясы КММ

 

ІІ орын

Дүйсенбекова Айбүбі

 

 

 

 

 

Шығыс Қазақстан облысы,Абай ауданы,Қарауыл ауылы, Қарауыл гимназиясы ІІ орын

Асанова Ақтоты

 

№ 81 мектеп-гимназия, Алматы қаласы

 

ІІ орын

Шарипуллинов Нұрсұлтан

 

Ә.Жангелдин ЖОББМ, БҚО, Жаңақала ауданы, Мұқыр ауылы ІІ орын

Алиакпарова  Айғаным

 

 

 

«Дальнее селосының №24 орта мектебі» КММ

Қарағанды облысы, Осакаров ауданы,

Дальнее селосы

ІІ орын

Жақсат Нұрсұлтан

 

Қызылорда облысы, Арал ауданы  №177 орта мектеп ІІ орын

Ғазизов Нұрәділ Ғалиасқарұлы

 

Ақтөбе обл Шалқар ауд ІІ орын
Дармен  Альдона

№39 гимназия

Алматы облысы, Іле ауданы

ІІ орын

Ашербекова Карина

 

Шідерті орта мектебі КМ

Павлодар облысы Ақтоғай ауданы Басқамыс ауылы

ІІ орын

Шари Қымбат Жарханбекқызы

 

 

«Амандық орта мектебі» КММ,

Солтүстік-Қазақстан облысы,

Тайынша ауданы,

Амандық ауылы

ІІ орын

Оралбекова Айман

 

ШҚО, Күршім ауданы, Марқакөл ауылы

«№1Марқакөл орта мектебі»КММ, 071215

ІІІ орын

Шәукенов Асылхан

 

Қызылорда облысы, Қазалы ауданы, Әйтеке би кенті Е.Бозғұлов атындағы №249 мектеп-лицей ІІІ орын
Жаналина Нұрай Шұбарқұдық гимназиясы КММ ІІІ орын

Тоққожаев Жамбыл Ерболұлы

 

Рудный қаласы әкімдігінің «№7 мектеп-гимназиясы» КММ Рудный қаласы ІІІ орын

Болат Аяжан

 

Шідерті орта мектебі КМ

Павлодар облысы Ақтоғай ауданы Басқамыс ауылы

ІІІ орын

Аязова Айман

 

Алматы облысы

Сарқан ауданы

Екіаша ауылы

Екіаша орта мектебі КММ     041509

ІІІ орын

Төлеуғали Мерейхан

 

 

«Дулат Бабатайұлы атындағы ЖББОМ» КММ,  ШҚО, Аягөз қаласы, ІІІ орын

Барлықбаев  Арыстай  Асылтайұлы

 

Астана қаласы       № 48 мектеп – лицейі ІІІ орын
Сәнім Сымбат Набиxан қызы

173 мектеп-лицей

 

ІІІ орын

 

Номинация иегерлері

«… Қасиетіңнен қара өлең, айналайын» атты көркем сөз номинациясы

 

Жолтай  Аяна

 

 

Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы, №6 Хромтау гимназиясы
Серікқалиева Дина Бауыржанқызы Алматы қаласы, Алатау ауданы Иштван Қоңыр  Мандоки атындағы №154 жалпы білім беретін мектеп

Кофейникова Яна

 

 

«Зеленов аудандық білім беру бөлімінің Дарьинск жалпы білім беретін орыс мектебі» КММ. БҚО Зеленов ауданы Дарьинск ауылы

Әмитова Ақерке Ғабитқызы

 

«260 орта мектебі»КММ, Қызылорда облысы , Арал қаласы

Пирогова Вероника                      

 

                                  

 

«Мирас» халықаралық мектебі

Астана қаласындағы «Нұрсұлтан Назарбаевтың Білім Қоры» Қ.Қ.Ф.

 

Атау Айнұр Сұңғатқызы

 

БҚО, Орал қаласы, №41 мектеп-лицейі 090000

Салимхан  Назерке

 

ДЦП,спастическая диплегия

«Үштерек орта  мектебі»  коммуналдық  мемлекеттік  мекемесі

Хибадуллина  Асыл  Ғарифоллақызы

 

Ақтөбе  облысы,  Алға  ауданы,

Маржанбұлақ  орта  мектебі

Әмір Ханбибі

 

 

«№16 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ. Қарағанды облысы, Сәтбаев қаласы

 

Жоғары топ (9-11 сынып оқушылары)

Марғұланқызы Майра —  Бас жүлде

Әлімбекова Махаббат Жүзбайқызы — І орын

Қасымжомарт Асқар Асхатұлы — І орын

Бекбосынова Сая Серікқызы —  І орын

Қабдиева Анель Талғатқызы —  ІІ орын

Мағұлбекова Балнұр —  ІІ орын

Қасымова Рахима Болатқызы —  ІІ орын

Өнербек Жақсыбек —  ІІІ орын

Тұрғанғазы Елмұрат —  ІІІ орын

Серикова Аружан Кайдаровна — ІІІ орын

«… Қасиетіңнен қара өлең, айналайын» атты көркем сөз номинациясының иегерлері

Тұрсынмұхамет Диана Бауыржанқызы

 

№ 172 мектеп – гимназия

Алматы қаласы

Савич Василина

 

Донецкая средняя школа Северо-Казахстанская область

Тайыншинский район село Донецкое

Аманқосова Сымбат Дүйсенғалиқызы

 

Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Боранқұл селосы

«Опорный орта мектебі» мемлекеттік коммуналдық  мемлекеттік мекемесі

Антипенко Наталья

 

 

« №1 Марқакөл орта мектебі » КММ

 

Жұмабек Альбина

 

Ақмола облысы

Аршалы ауданы

Волгодонов ауылы

Волгодонов орта мектебі

Кошен Аружан

 

Қызылорда облысы, Жалағаш ауданы, Ақсу ауылы №116 орта мектеп  индекс 120205

«Қара өлеңнің құлагері» атты жас ақындар номинациясы бойынша қорытынды

1-4 сынып аралығында
I Сәруар Әлия
II Мұратова Еркеназ
II Досаев Ибрагим
III Айбек Еркеғали
III Жеңісова Дамирас
ынталандыру Елнұр Шаймерден
ынталандыру Жанайдар Аружан
ынталандыру

Берік Жұмалиев

 

 

5-8 сынып аралығында
I Нұрмахан Ұлжан
II Абайқызы Нұрбике
II Ермұрат Ұлағат
III Ерболат Нұрбай
III Қани Шамиль
III Тианақ Ұлжалғас
ынталандыру Серік Жанель
ынталандыру Слемғали Айнұр

 

9-11 сынып аралығында
I Диляра Шәймерденова
II Алтынбекқызы Іңкәр
II Төлепберген Диас
III

Нұрханов Ескендір

 

III Асылбекова Гүлжанат
III Тілесхан Аружан
ынталандыру Тәуекел Аяулым
ынталандыру Моқбұзұлы Қалымжан
ынталандыру Арман Оразгүл
ынталандыру Айтбаев Қуандық
ынталандыру Әбішева Мадина
ынталандыру Әсетханова Жансая
ынталандыру Досай Әмина

 

«Жақсы сөзім – жаны игі халқым үшін»атты эссе номинациясы бойынша қорытынды

«Жақсы сөзім-жаны игі халқым үшін» аталымы бойынша жазылған эсселердің сапасы төмен, әдеби көркемдігі жағына өте құнарсыз  және ғаламтор желісінен көшірілгеніне байланысты кейбір оқушылардың туындылары жүлдеден тыс қалды.

1-4 сынып аралығында
I Екибасова Диана
II Русаков Николай
II Нұрұш Айша
Номинация Асқар Темірхан

 

5-8 сынып аралығында
I Ербол Амандықов
II Мұхтарова Камила
IIІ Төлеуханова Фатима
III Таңырыс Тоқтарқызы
Номинация Өмірзақ Жұлдыз
Ынталандыру Базархан Аяулым

 

9-11 сынып аралығында
I Динара Дюсенова
II Әдемі Құспекова
IIІ Болатқазы Маздақ
III Гаухар Сайманова
Номинация Шайұзақова Ақерке
Ынталандыру Зарина Төлеутаева

 

Марапаттар алдағы аптадан бастап өтініште жазылған электронды почтаға жіберіле бастайды. Ал орын алған қатысушылар казпочта арқылы алатын болады. 


2 ПІКІРЛЕР

  1. Рахмет! Оқушым үшінші орын алды

ПІКІР ҚАЛДЫРУ