Пәні: қазақ тілі | Сыныбы: 5 «Ж» |
Мұғалім:Меңдіғалиев Ж.М Алматы қаласы,Жетісу ауданы №148 мектеп-гимназияның қазақ тілі мұғалімі |
|||
Қатысқаны: 15 | Қатыспағаны: 0 | ||||
Сабақ тақырыбы: «Адамның кейбір кездері…» | |||||
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқу мақсаты | Мәтінді оқып,адамның мінезін түсіну,талдау,ойын ашық айту.Сөз мағынасын анықтау,ауыспалы мағынадағы сөздерді табу.Термин сөздердің мағынасын анықтау.Синонимдерді жазу.Мәтіндегі сөздерді құрамы мен құрылысына қарай талдау. | ||||
Құндылықтарды игеру | Тарихтың , мәдениет пен тілдің біртұтастығы. | ||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар орындай алады:Мәтінді түсініп оқиды,мәтін түрлерін ажырата алады | ||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Мәтінге тілдік талдау жасай алады. | |||||
Кейбір оқушылар орындай алады:Өз пікірін дәлелдей алады, тиянақты пікір айта алады. | |||||
Тілдік мақсаттар | Мәтін,мазмұн,мінез,темперамент,термин,синоним,СТК | ||||
Ойлау деңгейлері | Блум таксаномиясы (білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау) | ||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиет,тарих,психология,өзін-өзі тану | ||||
Алдыңғы оқу немесе бастапқы білім | «Ұяшық таңдау» әдісі арқылы өтілген тақырып бойынша алдыңғы білімдерін пысықтау . Әр дұрыс жауапқа фишка таратылады. Мұғалім кері байланыс жасайды. | ||||
Сабақ барысы |
|||||
Кезеңдер/уақыты | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | Бағалау | ||
Сабақтың басы |
— Психологиялық ахуал туғызу Жақсы мінез жан азығың әрдайым, Ойға түстім, толғандым, Өз мінімді қолға алдым. Мінезіме көз салдым, Тексеруге ойландым. Өзіме өзім жақпадым, Енді қайда сыя алдым? («Тосын келбет» әдісі); — Оқушыларды түгендеу; -Түрлі-түсті смайликтер арқылы 2 топқа бөліну—Топтық «Алтын ережемен» таныстыра отырып стикер таратамын. Адамның кейбір кездері Аудио тыңдатамын. 1-тапсырма 2-тапсырма |
Оқулық, слайд,смайлик,стикер Түрлі-түсті шарлар, қағаздар,ватман,bilimland kz, youtube,6 қалпақ ,аудио,түсіндірме сөздік,синомимдер сөздігі Интербелсенді тақта А4 қағазы,түрлі-түсті маркерлер «Алтын ереже» тақтаға ілінеді; Сұрақтар; -АКТ Түрлі-түсті шарлар,смайликтер |
«Басбармақ» әдісі арқылы бағаланды. Мұғалім мадақтау сөздер арқылы кері байланыс жасады «Екі жұлдыз бір тілек» әдісімен бағаланды Жұппен өзара тексереді. Мұғалім қадағалайды |
||
Сабақтың ортасы |
«Сергіту» кезеңі Балалар,термин дегеніміз не? Қандай түрлері бар №3-4 ТАПСЫРМА Шарт бойынша және математикалық фонологиялық және стк Дескриптор: Мәтінде жиі қолданылған сөз таптарын табу |
https://www.youtube.com/watch? v=mvolys8aLaw |
Оқушылар шапалақ арқылы бағалады. Мұғалім қай топ бірінші тапса, сол топқа фишка үлестірді. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағаланды. Мұғалім кері байланыс жасады |
||
Сабақтың соңыРефлексия |
«Шегенің ізі»фильмі 5тапсырма |
«Қабырғадағы рөл» әдісі | |||
Үй тапсырмасы | « Менің мінезім—менің тағдырым» ойтолғау жазу | ||||
Қосымша ақпарат | Ғаламтор материалдары, газет-журнал қиындылары | ||||
Саралау |
1.Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер. 2.Мәтін мазмұнын өз сөзіңмен баянда 3.Мәтін бойынша жетекші және жанама сұрақтар дайындау. |
Оқушылардың бүгінгі сабақта нені түсінгенін, нені түсінбегендерін, ұсыныстарын тексеру мақсатында рефлексия парағын толтыртамын.
Оқушының аты-жөні |
«Жария лау» әдісі |
«Салыстыру кестесі» |
«Ыстық орын дық» орындық әдісі |
«Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі | Балл |