«Адамның кейбір кездері…» қазақ тілі пәнінен ашық сабақ

0
3399
Collaborative lesson planning: Maximizing the influence of lesson study
Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 5 «Ж»

Мұғалім:Меңдіғалиев Ж.М

Алматы қаласы,Жетісу ауданы

№148 мектеп-гимназияның қазақ тілі мұғалімі

Қатысқаны: 15 Қатыспағаны: 0
Сабақ тақырыбы: «Адамның кейбір кездері…»
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқу мақсаты Мәтінді оқып,адамның мінезін түсіну,талдау,ойын ашық айту.Сөз мағынасын анықтау,ауыспалы мағынадағы сөздерді табу.Термин сөздердің мағынасын анықтау.Синонимдерді жазу.Мәтіндегі сөздерді құрамы мен құрылысына қарай талдау.
Құндылықтарды игеру Тарихтың , мәдениет пен тілдің біртұтастығы.
Сабақ мақсаты Барлық оқушылар орындай алады:Мәтінді түсініп оқиды,мәтін түрлерін ажырата алады
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Мәтінге тілдік талдау жасай алады.
Кейбір оқушылар орындай алады:Өз пікірін дәлелдей алады, тиянақты пікір айта алады.
Тілдік мақсаттар Мәтін,мазмұн,мінез,темперамент,термин,синоним,СТК
Ойлау деңгейлері Блум таксаномиясы (білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау)
Пәнаралық байланыс Әдебиет,тарих,психология,өзін-өзі тану
Алдыңғы оқу немесе бастапқы білім «Ұяшық таңдау» әдісі арқылы өтілген тақырып бойынша алдыңғы білімдерін пысықтау . Әр дұрыс жауапқа фишка таратылады. Мұғалім кері байланыс жасайды.
Сабақ барысы
Кезеңдер/уақыты Жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар Бағалау
Сабақтың басы

— Психологиялық ахуал туғызу

Жақсы мінез жан азығың әрдайым,
Жақсы болсаң жарқырайды маңдайың,
Жаман мінез індетіне тұтылсаң,
Оңа қоймас бұл жалғанда жағдайың.

Ойға түстім, толғандым,

Өз мінімді қолға алдым.

Мінезіме көз салдым,

Тексеруге ойландым.

Өзіме өзім жақпадым,

Енді қайда сыя алдым?
Абай

(«Тосын келбет» әдісі);

— Оқушыларды түгендеу;

-Түрлі-түсті смайликтер арқылы 2 топқа бөлінуТоптық «Алтын ережемен» таныстыра отырып стикер таратамын.

Адамның кейбір кездері

Аудио тыңдатамын.

1-тапсырма

2-тапсырма

Оқулық, слайд,смайлик,стикер

Түрлі-түсті шарлар,

қағаздар,ватман,bilimland kz, youtube,6 қалпақ ,аудио,түсіндірме сөздік,синомимдер сөздігі Интербелсенді тақта

А4 қағазы,түрлі-түсті маркерлер

«Алтын ереже» тақтаға ілінеді;

Сұрақтар;

-АКТ

Түрлі-түсті шарлар,смайликтер

«Басбармақ» әдісі арқылы бағаланды. Мұғалім мадақтау сөздер арқылы кері байланыс жасады

«Екі жұлдыз бір тілек» әдісімен бағаланды

Жұппен өзара тексереді.

Мұғалім қадағалайды

Сабақтың ортасы

«Сергіту» кезеңі

Балалар,термин дегеніміз не?

Қандай түрлері бар

№3-4 ТАПСЫРМА

Шарт бойынша және математикалық фонологиялық және стк

Дескриптор:

Мәтінде жиі қолданылған сөз таптарын табу

https://www.youtube.com/watch?

v=mvolys8aLaw

Оқушылар шапалақ арқылы бағалады. Мұғалім қай топ бірінші тапса, сол топқа фишка үлестірді.

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағаланды.

Мұғалім кері байланыс жасады

Сабақтың соңы

Рефлексия

«Шегенің ізі»фильмі

5тапсырма

«Қабырғадағы рөл» әдісі
Үй тапсырмасы « Менің мінезім—менің тағдырым» ойтолғау жазу
Қосымша ақпарат Ғаламтор материалдары, газет-журнал қиындылары
Саралау

1.Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер.

2.Мәтін мазмұнын өз сөзіңмен баянда

3.Мәтін бойынша жетекші және жанама сұрақтар дайындау.

Оқушылардың бүгінгі сабақта нені түсінгенін, нені түсінбегендерін, ұсыныстарын тексеру мақсатында рефлексия парағын толтыртамын.

Оқушының аты-жөні

«Жария

лау» әдісі

«Салыстыру кестесі»

«Ыстық орын

дық» орындық әдісі

«Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі Балл

 


ПІКІР ҚАЛДЫРУ