Easily in English: бұрыс етістіктер-2

0
16889

Бұрыс етістіктерді оңай есте сақтаудың тағы бір жолы — арнайы жинақталған кесте.\r\n Past Tense пен Past Participle формалары бірдей болатын етістіктер:\r\n\r\n1 топ\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

Infinitive Past Tense Past Participle Қазақшасы
cost cost cost тұру (ақшалай бағасы туралы)
cut cut cut кесу
hit hit hit нысанаға діл тию
hurt hurt hurt жаралау
let let let мүмкіндік беру
put put put қою, салу
shut shut shut жабу

\r\n 2 топ\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

Infinitive Past Tense Past Participle Қазақшасы
lend lent lent қарызға алу, жалға алу
send sent sent жіберу,жұмсау
spend spent spent жұмсау
build built built тұрғызу
burn burnt burnt жану, жағу
learn learnt learnt оқу
smell smelt smelt иіскеу, иістену
feel felt felt сезу, сезіну
leave left left қалдыру, кету
meet met met кездесу
dream dreamt dreamt армандау, түс көру
mean meant meant мағына беру
lose lost lost жоғалту
shoot shot shot ату
get got got алу
light lit lit жағу, жарықтандыру
sit sat sat отыру
keep kept kept ұстау, сақтау
sleep slept slept ұйықтау
bring brought brought алып келу
buy bought bought сатып алу
fight fought fought күресу
think thought thought ойлау
catch caught caught ұстап алу, қағып алу
teach taught taught үйрету, оқыту
sell sold sold сату
tell told told айту
find found found табу
have had had бар болу, болу
hear heard heard есту
hold held held ұстау
read read read оқу
say said said айту
pay paid paid төлеу
make made made жасау
stand stood stood тұру
understand understoodstood understood түсіну

\r\n \r\n Past Tense пен Past Participle формалары сәйкес келмейтін етістіктер:\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

\r\n

Infinitive Past Tense Past Participle Қазақшасы
break broke broken сындыру
choose chose chosen таңдау
speak spoke spoken сөйлеу
steal stole stolen ұрлау
wake woke woken ояну
drive drove driven жүргізу (көлік)
ride rode ridden атпен жүру
rise rose risen көтерілу
write wrote written жазу
beat beat beaten ұру
bite bit bitten тістеу
hide hid hidden тығу
eat ate eaten жеу
fall fell fallen құлау
forget forgot forgotten ұмыту
give gave given беру
see saw seen көру
take took taken алу
blow blew blown үрлеу
grow grew grown өсу
know knew known білу
throw threw thrown тастау
fly flew flown ұшу
draw drew drawn сурет салу, сүйреу (тарту)
show showed shown көрсету
begin began begun бастау
drink drank drunk ішу
swim swam swum жүзу
ring rang rung хабарласу (шырылдау)
sing sang sung ән айту
run ran run жүгіру
come came come келу
become became become болу, тұру

\r\n

 Әзірлеген: Әсел Сарқыт


ПІКІР ҚАЛДЫРУ