Сабақтың тақырыбы: Қыстың қызығы |
Мектеп: Гимназия №27 | ||||
Күні: 15.02.2017 | Мұғалім: Жаксыкулова Ж.М | ||||
Сыныбы: 3 «е» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың мақсаты: | Оқушыларға тақырып туралы алған білімдерін толықтыру. Тақырыпқа сай тапсырмаларды орындата отырып, сөйлеу дағдыларын дамыту. Білім деңгейлерін оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттері арқылы көтеру | ||||
Күтілетін нәтиже: | Сауатты жазуға және сөйлеуге үйрету | ||||
Оқу нәтижелері: | Тақырыпты меңгереді, түсінеді, алған білімдерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолданады | ||||
Сілтеме: оқулық, интернет желісі | |||||
Сабақтың кезеңдері: | Мұғалімнің әрекеті | Оқушылардың әрекеті | Ресурстар | ||
Басталуы |
1. Оқушыларға шеңбер құрдырып, бір – біріне тілек айтқызу.
Үй тапсырмасын сұрақ –жауап арқылы диологқа түсіру -Мәтін кім тұралы? — Ол қандай адам? -Оның сүйікті мақалы қандай? — еңбек туралы тағы қандай мақал білесің?
|
Оқушылар шеңбер құрып бір-біріне тілек айтады
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді |
|
||
Ортасы |
Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушылардың назарын суретке аударамын
-балалар бүгінгі біздің тақырыбымыз«Қыстың қызығы»
Билингвальді компонент: Қыс қызығы – зимние забавы Мезгіл – сезон Аққала соғу – лепить снеговика Мұз айдыны – каток
—Қалай ойлайсыңдар қыс мезгілі несімен қызық?
1-тапсырма Суретке қара. Сурет бойынша сөйлем құра.
2-тапсырма Фонетикалық талдау жасау.
Сергіту сәті
3-тапсырма «дұрыс /бұрыс» ойыны Қыста ғана болады 1.Ауа-райы аязды болады 2.Шанамен сырғанау 3.Суға шомылу 4.Гүл теру 5.Коньки тебу 6.Жаңа жыл 7.Наурыз мейрамы 8.Күн ыстық болады
|
Оқушылар бүгінгі ауа-райы тұралы әңгімелей-ді.
Оқушылар суретке қарап сабақтың тақырыбын табуға тырысады
Оқушылар хормен жаңа сөздерді қайталап, сөз тіркестерін құрайды.
Оқушылар өз ойларымен бөліседі.
Сурет бойынша әңгімелеу.
Оқушылар берілген сөздерге фонетикалық талдау жасайды
Оқушылар ü Дұрыс Х бұрыс деп белгілеп шығады
|
видеоматериал
|
||
Аяқталуы
|
Оқушылармен сабақтың соңында жазу жұмыстарын жүргіземін. | ||||
Үйге тапсырма | фонетикалық талдау жасау | ||||
Қорытындылау |
(сұрақ-жауап) 1. Өздігінен білім алудың әдістері қандай? 2. Білімді өмірлік тәжірибеде қолдану деген не? Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсыңдар? |
||||
Бағалау: | Өзін-өзі бағалау | ||||
Пәнаралық байланыс: | Орыс тілі | ||||
Рефлексия | стикерлер | ||||
1-тапсырма Суретке қара. Сурет бойынша сөйлем құра.
2-тапсырма Фонетикалық талдау жасау.
Шана, шаңғы, қар, мұз
3-тапсырма «Дұрыс /бұрыс» ойыны
Қыста ғана болады
1.Ауа-райы аязды болады
2.Шанамен сырғанау
3.Суға шомылу
4.Гүл теру
5.Коньки тебу
6.Жаңа жыл
7.Наурыз мейрамы
8.Күн ыстық болады