Пәні: Әдебиеттік оқу\r\n\r\nШолпанкулова Акмарал Муратовна\r\n
Сыныбы: 4 «Ә» | Күні: 28.10.2014ж | |
Сабақтың тақырыбы: | \r\n
Қожанасырдың әңгімелері\r\n |
|
Мақсаты: | Қожанасырдың әңгімелерінен біз өзімізге не аламыз? (Алаңғасарлық, қиялға берілу,шектен тыс армандау сияқты мінездерден бойды аулақ ұстау)\r\n\r\n | |
Күтілетін нәтиже: | Сөздің мағынасын аша алады.Төменгі және жоғарғы деңгейлі сұрақтарға жауап береді. Интернетпен жұмыс жасайды.Сөздерді мағынасына қарай топтастырады.Өз ойын еркін жеткізеді. Мақал-мәтелдерді біледі,тәрбиелік мәннін түсіндіреді.Топта жұмыс жасай алады және топ ішінде бір-бірін бағалайды. Жұмбақты шеше алады\r\n\r\n | |
Жұмыс түрлері: | Топпен жұмыс, жұптасып жұмыс жасау,рөлдерге бөлу | |
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі, яғни дереккөздер: | флипчатка, маркер, мақал – мәтелдер жазылған плакаттар.\r\n\r\nОқулық,постер,маркер.\r\n\r\nноутбук, телефон\r\n\r\nүлестірмелі қағаздар,бағалау парақтары | |
\r\n\r\nСабақтың барысы: | ||
1.Қызығушылығын арттыру | ||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | |
3мин. | 1-әрекет.\r\n\r\nҰжымдық жұмыс\r\n\r\nОйсергек жасау.\r\n\r\n«Ұшақтағы тілек » арқылы тілектер тілеу. | Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы құрылды.Әр бала ұшақ жасап бетіне жазған тілектерін қардай жаудыртып, оқиды. |
2мин | 2-әрекет.\r\n\r\nТопқа бөлу\r\n\r\n Әртүрлі қима қағаздарға бірнеше топ аттарын жазып тарату\r\n\r\nҮй жануарлары\r\n\r\nАңдар\r\n\r\nГүлдер\r\n\r\nКөкөністер | Түстерге қарай топтарға бөлінеді |
5мин | 3-әрекет.\r\n\r\nҰжымдық жұмыс\r\n\r\n Қожанасыр туралы видео көрсету .Бұл видео арқылы тақырыпты ашу | Видеоны көріп,балалар тақырыптың идеясын ашады. |
\r\n
\r\n \r\n |
||
5мин | .4-әрекет.\r\n\r\nЖеке жұмыс.\r\n\r\nОқулықтың 46 -47 бетіндегі «Қожанасырдың әңгімелерінен» атты шағын әңгімелерін оқушылардың өздеріне оқыту . Топтық жұмыс\r\n\r\n топта талқылау.Мәтіннің мазмұнына байланысты жұптасып сұрақтар қою. | Оқулықтағы мәтінді жеке жұмыс жасап оқиды,топта мазмұнын талқылайды.Жұптасып бір-біріне сұрақтар қояды.\r\n\r\n |
10мин | 5- әрекет\r\n\r\nАл ондай болса сендер\r\n\r\n«Қар үйіндісі» әдісі бойынша\r\n\r\n«Кітап ескірмейді» дегенді қалай түсінесің? Деген сұраққа жауап алу | Әр топ өз ойларын ортаға салады. «Басбармақ» арқылы бірін-бірі бағалау |
2\r\n\r\nмин | 6-әрекет\r\n\r\nСергіту сәті\r\n\r\nӘн айту | \r\n\r\n \r\n\r\nСергіту мақсатында ән айтқызу\r\n\r\n |
3мин | 7-әрекет\r\n\r\nТоптық жұмыс\r\n\r\n ТВ-шоу әдісі бойынша «Қожанасыр елінде» атты таныстыру жасау,рөлдерге бөліп ойнау | Балалар Қожанасырша өтірік әңгіме құрастырады, рөлге бөлініп ойнайды. |
\r\n\r\n1мин. | Жұмбақ\r\n\r\nАрман қуып жасынан,\r\n\r\nКөктен көзін алмаған.\r\n\r\nБайды алдап, мақтанған,\r\n\r\nКедейлерге жақ болған.\r\n\r\nСараң да емес, бай да емес,\r\n\r\nАқшақұмар жан да емес.\r\n\r\nТабыңдаршы жанды осы,\r\n\r\nСыйлығым бар тапқанға | Жұмбақтың шешуін тауып айтады. |
5мин | 8-әрекет\r\n\r\nӨзін-өзі бағалау парағын таратып беру | Әр бала өз деңгейін анықтайды |
3.Ой толғаныс\r\n\r\n | ||
7 мин | 9-әрекет\r\n\r\nОқушылардың бағалауы бойынша ең көп бал алған баланы\r\n\r\n«Ыстық орындыққа отырғызу»\r\n\r\nӨтілген тақырып бойынша сұрақтар қою\r\n\r\n | \r\n\r\nЕң жақсы бал алған бала «Ыстық орындыққа» отырып, сұрақтарға жауап береді |
\r\n\r\n2мин | \r\n\r\nКері байланыс | |
\r\n\r\n10-әрекет\r\n\r\n«Кір жаю» әдісі бойынша кері байланыс жасау\r\n\r\nКебір оқушылар ұялы телефон арқылы кері байланыс жасау | \r\n\r\nСтикер арқылы өз ойларын жазып жіпке ілу\r\n\r\n \r\n\r\nӨз көңіл-күйлері туралы хабарлама жібереді. |
\r\n