Күні: 11.10.2017ж Сынып: 1 «ә» |
Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: |
||
Сабақтың тақырыбы | Мектебіме саяхат. Н дыбысы мен әрпі.(2 сағаты) | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу 1.3.9.1 айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ сөздерді мұғалімнің айтуы бойынша жазу |
||
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Н н дыбысы мен әріп таңбасымен таныстыру. Кеспе әріптермен сөз құратып, жаздыру.Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | ||
Тілдік құзыреттілік | Н дыбысы мен әрпі. | ||
Сабақ барысы |
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Тренинг «Біз тілейміз» М: Барлық адамдарға О:Ашық аспан М:Сабағымызға О: Сәттілік! Топқа бөлу. Суреттер арқылы 1 топ: Найзағай 2 топ: Нар 3 топ: Нан 4 топ: Науа |
Шаттық шеңбері | |
Сабақтың ортасы8 минут |
«Сұрақ-жауап» таспадан тыңдап,жауап беру -Сауат ашу оқу іс-әрекетінде не үйреніп жатырсыздар? -Сөз,буын,сөйлем,әріп,дыбыстар туралы үйреніп жатырмыз -Сөз нелерден құралады? -Дыбыстардан -Сөйлем нелерден құралады? -Сөздерден — Сөздегі буын санын қалай анықтаймыз? -Дауысты дыбыс санына байланысты -Қандай дыбыстармен таныстыңдар? -А және Н -Мынау ненің суреті? Ол қай дыбыстан басталады?Үш тілде қалай айтылады? -Алма.А дыбысынан басталады.Алма-яблоко-appil — Мынау ненің суреті?Бұл қандай дыбыстан басталады? Үш тілде қалай айтылады? — Н дауыссыз дыбыс. Нан-хлеб-bread. Мұғалім: №1 Тыңдалым. Таспадан тыңдату.Мектеп асханасында Кітапппен жұмыс: Слайдтан көрсету -Олай болса балалар жалпы астың ең үлкен атасы не деп аталады? -Нан -Нан сөзі қай дыбыстан басталып,қай дыбыстан аяқталып тұр? -Н дыбысы мен әрпі туралы алған білімдерімізді ары қарай толықтырайық. Олай болса топпен тапсырмалар орындайық. 1 топ: тапсырмасы: Нан қандай болады? Сұрағына ауызша жауап айтамыз.Нанның қасиеттерін табамыз.Нан сөзіне дыбыстық талдау жасау. 2 топ.тапсырмасы: Суреттерді «Н» әрпінің жанына топтастыру.Сурет атауы бойынша сөз құрамында «н» әрпі бар суреттерді жанына жапсыру 3 топ.тапсырмасы: «Шашылған әріптен сөз құрау,буынға бөлу,сөйлем құрау».(ана,нан) 4 топ Тапсырма: -Дүниедегі ең жақын ыстық адам кім? Анаңды қалай жақсы көретініңді ыммен және қимылмен көрсет.Рольдік ойын түрінде көрсетуге болады. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс | |
Сергіту сәті 1 минут |
«Ұстаз ана» туралы ән айтқызамынДәптермен жұмыс |
Сергіту сәтіне арналған жинақ | |
Қалыптастырушы Бағалау (2 минут) |
Қалыптастырушы бағалау. Суреттерден атауы бойынша сөз құрамында «н» әрпі бар суреттерді қоршату |
Түрлі тапсырмалар. Топтастыру. | |
Аяқталуы 2 минут |
— Балалар, бүгін біз қандай әріп таңбасымен таныстық? — Н н дыбыс дауысты ма, әлде дауыссыз ба? — Кім «н» дыбысынан келетін сөздер айтады? — Н н дыбысы сөздердің қай жерлерінде кездеседі? |
Оқулық, дәптерлер. | |
Сабақтың соңы 2 минут |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Стикерлер арқылы | |
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы
№8 жалпы орта білім беретін мектептің
бастауыш сынып мұғалімі
Табынбаева Самал Алиевна