Қысқа мерзімді жоспар
Ашық сабақ
Пәні: сауат ашу
ҰМЖ бөлімі: 1.3.«Менің отбасым және достарым» Күні:19.11.19 ж Сынып: 1 «А» |
Мектеп: Атырау қаласы.
А.С.Пушкин атындағы №20 мектеп-лицейі Мұғалім:Адирова Асылзада Қайыржанқызы Қатысқандар: 20 Қатыспағандар саны:0 |
|||
Сабақтың тақырыбы: | Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі | |||
Оқу мақсаттары |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру;
1.2.1.1 сөз/сөйлем сызбасын оқу; 1.2.4.1 мұғалімнің көмегімен қарама- қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату; 1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою |
|||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар:
М м дыбысы мен әрпін таниды. Дыбыстық талдау жасайды. Оқушылардың көпшілігі: М м дыбысы мен әрпін таниды. Дыбыстық талдау жасайды. Сөз, сөйлем сызбасы арқылы өз отбасы туралы әңгімелеп бара алады Кейбір оқушылар: М м дыбысы мен әрпін танып, дыбыстық талдау жасайды және сөз, сөйлем сызбасы арқылы өз отбасы туралы әңгімелеп, сұрақтар қоя алады. |
|||
Бағалау критерийлері |
|
|||
Тілдік мақсаттар |
Отбасы- семья, family, | |||
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың жауапкершілік, еңбек пен шығармашылық ,сын тұрғысынан ойлау рухани құндылықтарды дарыту. | |||
Пәнаралық байланыс | Дүниетану | |||
АКТ-ны қолдану | Аудио тындату,планшет | |||
Алдыңғы меңгерілген білім | 1-тоқсанда алған білімдеріне сүйенеді. Кейбір әріптерді таниды. Сөздерге дыбыстық талдау жасайды. М дыбысы дауыссыз екенін біледі | |||
Сабақтың мақсаты | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы3 мин 3 мин 1 мин |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру.
«Сәлем дос» Оқушылар бір-бірімен құшақтасу арқылы сәлемдеседі. Қолдарын қасындағы оқушының иығына қойып, бір-бірінің жылулығын сезінеді. Топқа бөлу. Таңдаған суреттері бойынша бірігеді. 1-топ: Мысық суреті 2-топ: Маса 3-топ: Маймыл 4-топ: Моншақ Осы суреттердің ортақ белгісі бар ма, балалар? «Ширату» дыбысты анықта М дыбысы басында келсе, басымызды изейміз Ортасында келсе, қол шапалақтаймыз Аяғында келсе, аяғымызбен топылдатамыз (маса, Марат, Алмас, арман, мереке, Әйгерім, ірімшік, адам, қамқор,тб) |
Суреттер | ||
Сабақтың ортасы
Білу, түсіну. 2 мин 2 мин 10 мин 10 мин Қолдану |
ТыңдалымАудио арқылы жаңылтпаш тыңдату Мақтасы мол мақташы, -жаңылтпашта қай әріп көп айтылады. Топпен жұмыс -олай болса мына суреттен «м» дыбысына басталатын сөздерді табамыз. (30 сек) уақыт беріледі, оқушылар планшетпен жұмыс жасайды. 1 оқушы тұрып жауап береді. Дескриптор
Қалыптастырушы бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек» Оқылым Топтық жұмыс 1-топ: Жұлдызқұрт құрастыру 2-топ : Жоғалған әріптер 3-топ: Суретті сөздер 4- топ: Сөйлем құрастыр Дескриптор
Қалыптастырушы бағалау «шапалақ» Жазылым -«Құм жазбасы» құмға жазып үйрену -Даптердегі жазбаларын жазу Дескриптор
Топпен жұмыс «Дыбыстық талдау» әр топ оқушыларына суреттер беріледі. Сол суретке дыбыстық талдау жаса Дескриптор
|
Компьютер,
Аудиожазба Сурет жүктелген планшеттер Кітап Шар қағазша |
||
Сабақтың соңы | Кері байланыс
«Бес қадам»
Егер түсінікті болса, жасыл жапырақ, түсінбеген тұстары болса сары жапырақ |
А.С.Пушкин атындағы №20 мектеп-лицейі
Ашық сабақ
Пәні: сауат ашу
Тақырыбы: Мм дыбысы мен әрпі
Сыныбы:1 «А»
Мұғалім:Адирова Асылзада Қайыржанқызы
2019-2020 оқу жылы