Сабақ тақырыбы |
Модельдеу «Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың тыныс алу жүйесі мүшелерін салыстыру | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:
Қатысушылардың көпшілігі:
Кейбір оқушылар:
|
|||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология:
|
|||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
-физика: газдардың қозғалуы тұрғысында ; -химия: оттегі молеукуласы мен органикалық заттар арасында қосылыстардың түзілуі мен энергияның босап шығуы. |
|||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Тапсырмалар орындайды және тақырыпқа қатысты мәліметтерді жинақтап, презентациямен тексереді | |||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар жануарлар мен өсімдіктер оттегін тыныс алу үшін қолданатынын біледі. Оқушылар тыныс алу процесінің ауадағы оттегі мен ағзадағы көмірқышқыл газы арасындағы алмасу процесі екендігін біледі | |||||||||||||||||||||||||
САБАҚ БАРЫСЫ |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлінеді. Тақтада ілінген суреттер бойынша өз тобының атын анықтайды: І топ – «Сүтқоректілер» ІІ топ – «Бунақденеліліер» ІІІ топ – «Балықтар» ІV топ – «Құстар» |
геометриялық фигуралар | ||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасын тексеру кезеңі 5 минут |
Білу және түсіну «Шындық немесе жалған» әдісі. Қызыл және жасыл карточкалар беріледі. Сұрақтар оқылады. Егер шындық болса — жасылды, ал жалған болса – қызыл карточканы көтереді. |
Қызыл және жасыл қарточкалар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 15 минут |
Қолдану«Кір жайғыш» әдісі. Әр топқа жануарлардың суреттері беріледі. Сол бойынша постер қорғалып, тақтаға іледі. «Әріптерді сөйлетейік» әдісі. Оқушылардың көзі байланып, дәптерге сұрақтардың жауабын жазады. |
Флипчарт Дәптер, қалам |
||||||||||||||||||||||||
Бекіту кезеңі 5 минут |
Жинақтау және талдауКесте құрастыру
|
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы5 минут |
Бағалау парағы | |||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс 5 минут |
Кері байланыс. Рефлексия «Ұялы телефонға SMS жазу» |
Қағаздан жасалған ұялы телефон | ||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |