Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі

0
2368
Гомотетия және оның қасиеттері

 

Мақсаты: Оқушыларға  бұрыш, бұрыштардың түрлері, белгіленуі және
қасиеттері жөнінде түсінік бере отырып, сүйір, доғал және
тік бұрыштарды айыра білуге және өзара салыстыруға үйрету.
Жылдам ой қорыту, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Бұрыштардың сызбасын дұрыс түсініп, сауатты сала білуге
дағдыландыру, тақырыптың нақтылығына көзін жеткізу.
Оқыту  нәтижесі: Оқушылар  бұрыш, бұрыштардың түрлері, белгіленуі және
қасиеттері жөнінде түсінік ала отырып, сүйір, доғал және
тік бұрыштарды айыра біледі және өзара салыстыруға
үйренеді. Жылдам ой қорытып, есте сақтау қабілеттерін
дамытады. Бұрыштардың сызбасын дұрыс түсініп,
сауатты салуға  дағдыланады.
Түйінді идея: Ойша есепте
Сабақ  барысы
 

Уақыт

 

         Мұғалімнің іс-әрекеті

 

Оқушының іс-әрекеті

 

Ресурс

5 минут

 

 

 

Оқушылармен амандасу.

«Түрлі-түсті парақтар»

Психологиялық дайындық.

 

Бұрыштың түрлері арқылы
топқа бөлу.

1 топ – Сүйір бұрыштар

2 топ – Доғал бұрыштар

3 топ – Тік бұрыштар

4 топ – Жазыңқы бұрыштар

Мұғаліммен амандасады. Бір-біріне сәттілік тілеп, топқа бөлінеді.

 

Кеспе қағазындағы бұрыштың түріне байланысты төрт топқа бөлінеді.

Бұрыштардың суреттері бар кеспе қағаздар
5 минут

 

 

 

 

 

 

 

Топқа бөлінген кеспе қағаздар
бойынша  жаңа тақырыпты ашу.

(жуан және жіңішке сұрақ қою арқылы)

 

«Ассоциация» 

 

 

 

 

 

Оқушылар өздерінің
жауаптарын айтады.

Сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді

қабырға            тік   төбе

Барлық оқушы белсенді
қатысып, өз ойларын айтады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 минут

 

«Ойлан, бірік, бөліс»

жаңа материалды меңгеру

 

 

 

«Тақырыптық  теннис»

Жұптық жұмыс

 

 

 

«Салыстыру әдісі»

 

Топтық жұмыс

Зерттеушілік әңгіме жасай отырып берілген тақырыпты талқылайды.

Бұр-
ыштар
Анық-тамасы Сыз-басы Қа-сиеті
Тік      
Доғал      
Сүйір      
Жазыңқы      

Шамасы 900-қа тең бұрышты тік бұрыш деп атайды.

900 –тан кіші бұрышты сүйір бұрыш деп атайды.

900-тан үлкен 1800 бұрышты доғал бұрыш деп атайды.

1800-қа тең бұрышты жазыңқы бұрыш деп атайды.

 

«Таңда, шығар, дәлелде»

(оқулықпен жұмыс) Есептер шығару

А — В — С  деңгейлік тапсырма, топпен орындайды

Нақты деректермен жұмыс жасайды. Өзара достық
қарым-қатынас құра отырып, бірігіп жұмыс жасайды.

Топқа берілген тапсырманы орындау барысында бірлесіп шығармашылықпен жұмыс атқарады, өз пікірін еркін білдіреді.

Тұжырым жасай білуге дағдыланады.

Оқушылар өз пікірін еркін білдіреді.

 

 

 

 

 

Оқушылар  берілген А, В, С деңгейлік  тапсырмаларды орындайды, бір-бірінің
жұмысын  тексереді,
бағалайды.

 

 

Электрондық оқулық

 

Транспортир

Кеспе қағаз

 

 

 

 

 

А3

Түрлі-түсті маркер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық,

жұмыс дәптері

Транспортир

 

 

 

 

3 минут Сергіту cәті  
3 минут

 

 

2минут

 

 

2минут

 

 «Сұрағым, Білдім, Ұсынысым»

 

 

 

 

Үйге  тапсырма беру

Ереже  § 3,1 тақырып

454 есеп

Бағалау

 

Сабақ қалай өтті, өзі
сабаққа қалай  қатысқаны,
өзін бағалап хабарлама
жазады.

Бүгінгі сабақ бойынша

қорытынды жасайды.

Үй тапсырмасын жазып алады.

 

 

Оқушылар  өз-өздерін   бағалайды.

А3, маркер,

стикер

 

 

 

 

 

 

 

 

Дереккөз: bilimainasy.kz

Басқа материалдар:


ПІКІР ҚАЛДЫРУ