Сабақтың тақырыбы |
Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласы | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану | ||||||
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: Қысқаша көбейту формуласының ережесін жатқа біледі, формуласын біледі; Көпшілігі: екі өрнектің квадраттарының айырымын жай көбейткіштерге жіктей алады, көбейткіштерді кысқаша жаза алады Кейбір оқушылар: көпмүшені көбейтінді түрінде жаза алады, ұқсас мүшелерді біріктіру арқылы өрнектерді түрлендіре алады, қысқаша көбейту формалаларын қолдану арқылы теңдеулердің түбірлерін таба алады. |
||||||
Жетістік критерийлері | Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын біледі, өрнектерді түрлендіруде, теңдеулерді шешуде қолдана алады | ||||||
Тілдік мақсаттар | формуласын дұрыс оқи алады | ||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
«Құмырсқаның илеуі» тақырыпқа байланысты сұрақтар тарату, оқушылардан дұрыс жауап алу (4-5а)(4+5а)=42-(5а)2=16-25а2 (8+3х)(8-3х)=82-(3х)2=64-9х2 (-m-7а)(7а-m)=(-1)(m+7a)(7a-m)=m2-49а2 |
Шеңбер | |||||
Сабақтың ортасы8 минут |
№369 А тобы. Көбейткіштерге жіктеңдер: 1) 7) 100 2) 8) 3) 9) 4) 10) 1,21 5) 25 11) 6) 49 12)
№370 А тобы. Көбейткіштерге жіктеңдер: 1) 9 5) 0,16- 2) 4 6) 144 3) -81+25 7) (ав-с)(ав+с) 4) (ху-0,2)(ху+0,2) 8) (pq-2k)(pq+2k)
№371 А тобы. Есептеңдер: 1) (30+1)(30-1) 2) 61 3) 199 4) 72 5) 6) 7) 8) №380 В тобы. Көбейтуді орындаңдар: 1) ()() 4) (a-2)(a+2)( 2) ()() 5) (5-x)(5+x)( 3) ()() 6) №381 В тобы. Көбейткіштерге жіктеңдер: 1) 2) 3) 4) 5 6) №382 В тобы. Көбейткіштерге жіктеңдер: 1) 3)25 (5ав-4)( 5ав+4) 2) (у-1)(у-1) 4) 100
№391 С тобы. Натурал n-нің кез-келген мәнінде өрнегінің мәні 11-ге бөлінетінін дәлелдеңдер. (2n+11-2n)(2n+11+2n) №392 С тобы. Көбейткіштерге жіктеңдер: 1) 2) 3) 4) 4 |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс | |||||
Аяқталуытапсырма |
Өзара бағалау ( дескриптор бойынша) Бағалау СГ 3. Есептердің шығару нәтижелерін көрсету Оқытудың мақсаты бойынша.
|
. |
|||||
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау. |
Бас бармақтар | |||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар берілген есептер мен тапсырмаларды орындай алавды |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Математикаі сабағында Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Басқа материалдар