Олимпиада қорытындысы бойынша республикамыздың «Үздік тіл мамандары» мен «Үздік ұжымдары» анықталды

0
978

Қазақ тіл білімі мен әдебиеттану ғылымдарының негізін салушы ғалым, ұлттық жазудың реформаторы, ағартушы Ахмет Байтұрсынұлы атындағы ІІІ Республикалық қазақ тілі мен әдебиеті олимпиадасы өзі мәресіне жетті. Олимпиада қорытындысы бойынша республикамыздың қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің майталман ұстаздары «Үздік тіл мамандары» мен «Үздік ұжымдары» анықталды.

Олимпиада 10 сәуірден 30 сәуірге дейін Qaztest.kz қазақ тілді интернет олимпиада сайтында ұйымдастырылды.

Олимпиада биыл 3 жыл қатарынан ұйымдастырылды. Байқаудың жылдан жылға абыройы артып, республикамыздағы беделді олимпиадаларының қатарына қосылып отыр. 2019 жылы олимпиадаға республикамыздың барлық өңірлерінен жас өрендер қатысып, жүлделі орындарға ие болды.

Олимпиада жүлдегерлері марапат қағаздарын жеке парақшасындағы СЕРТИФИКАТТАР бөлімінен жүктеп алады.

Олимпиада ережесін сәйкес олимпиадада 20 оқушысы жүлдегер атанып, қазақ тілі мен әдебиеті пәнін оқушы жастарға жоғары деңгейде меңгерткен ұстаздарымызға «Үздік тіл маманы» номинациясы тағайындалып, арнайы дипломмен марапатталады.

ОЛИМПИАДА ҚАТЫСУШЫЛАРЫ ҚАЙЫРЫМДЫЛЫҚ ШАРАСЫНА АТСАЛЫСТЫ

Қатысу жарнасының белгілі бір пайызы «Добровольное Общеcтво Милоcердие» қорына қаржылай көмек ретінде аударылды. Алдағы уақытта қаржының қандай мақсатқа жұмсалғаны туралы ақпаратты сайтымызға жариялаймыз. 2019 жылдың ақпан айында ұйымдастырылған байқаулардың нәтижесінде қаржы Кемелхан Арсен есімді бүлдіршіннің еміне жұмсалған болатын. Біздің мақсатымыз оқушыларымыздың бойына қайырымдылық пен игі істер жасауды сіңіру, болашақ ұрпаққа дұрыс жол көрсету.

Олимпиада ережесіне сәйкес ең жоғары балл алған 50 қатысушыға «Қазақстан үміті» төсбелгісі, 100 оқушыға «Ұлан» және «Ақжелкен» республикалық жасөспірімдер мен балалар басылымының алты айлық жазылымы сыйға беріледі. Сыйлық иегерлерінің тізімі.

«Үздік тіл маманы» номинациясының иегерлері

Аты-жөні Мектеп атауы Тіркеу нөмірі
1 Жетенова Гүлмира Қасымқызы  Шымкент қаласы  №1 үш тілде оқытатын мамандандырылған мектеп-интернаты D-164
2 Саиынова Гульжаина Маратовна  Атырау облысы, Атырау қаласы, Балықшы ауылдық округі, Ақжайық ауылы жалпы білім беретін «М.Отаралиев атындағы орта мектеп» КММ  D-165
3 Мухаметчина Айша Абдрахмановна  «Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытылатын №20 арнаулы лицейі»КММ  D-166
4 Игисинова Жанар Майлыбайқызы Талдықорған қаласы № 14 орта мектеп-гимназиясы D-167
5 Нурсейтова Айгүл Қанапияқызы Талдықорған қаласы № 14 орта мектеп-гимназиясы D-168
6 Ногаева Жанна Ескендірқызы Алматы облысыПанфилов ауданы  Головацкий атындағы орта мектебі D-169
7 Аязбаева Ардақ Базарханқызы Талдықорған қаласы № 14 орта мектеп-гимназиясы D-170
8 Бахтиярова Рая Аубакировна  Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы Мұғалжар ауылы Мұғалжар жалпы білім беретін орта мектебі D-171
9 Бақыт Ақкүрең Маңғыстау облысы, Жаңаөзен қаласы №8 орта мектеп D-172
10 Дощанова Бағила Орынбайқызы Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы «№3 жалпы білім беру орта мектебі» КММ D-173
11 Култаева Ботагоз Турганбаевна

Түркістан облысы, Созақ ауданы

Т.Момбеков атындағы шағын жинақты жалпы орта мектебі

D-174
12 Жунусова Жулдыз Темержановна Қарағанды  қаласы «№102 мектеп-гимназия»КММ D-175
13 Гафурова Жанар Кабылбековна Шығыс Қазақстан облысы, Күршім ауданы «Қыстау – Күршім Негізгі Орта Мектебі» Кмм D-176
14 Утупова Камшат Темирхановна Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы, Подстепное ауылы Теректі аудандық лингвистикалық гимназиясы D-177
15 Өтепберген Рысты Тұрлыбекқызы Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы Атамекен орта мектебі КММ D-178
16 Абуова Зура Султановна  Нұр-Сұлтан қаласы №57 орта мектеп D-179
17 Губайдуллина Бағдагул Бақтығалиқызы Атырау қаласы №31 мектеп-гимназия D-180
18 Бекентаева Айғаным Қалесқызы Батыс Қазақстан облысы, Тасқала ауданы «Сәулет» мектеп-лицейі D-181
19 Коныртаева Гульмира Максутбековна Қарағанды облысы, Теміртау қаласы  №15 қазақ мектеп-гимназиясы D-182
20 Ержігіт Айзада Нұржанқызы Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы №11 МФММ D-183
21 Альменова – Жаимова Айгүл Қантөреқызы Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы Ембі қалалық № 4 жалпы білім беретін орта мектебі D-184
22 Табынбаева Акзер Джанабаевна Маңғыстау облысы,  Жаңаөзен қаласы №23 орта мектеп D-185
23 Бержанова Гульнахия Исаковна Нұр-Сұлтан қаласы Қазақ ұлттық өнер университетінің Дарынды балаларға арналған мектебі мен колледжі D-186
24 Мукатова Мизамгул Бактияровна Атырау қаласы №31 мектеп-гимназия D-187
25 Арыстангалиева Анар Алтыбаевна Атырау облысы, Қызылқоға ауданы Х.досмұхамедұлы атындағы орта мектебі D-188
26 Тасмағамбетова Кенже Махатқызы Батыс Қазақстан облысының Ақжайық ауданы білім бөлімінің «Талап мектеп-бөбекжай кешені» КММ D-189
27 Құдабаева Жазира Қуанышбекқызы Жамбыл облысы, Тұрар Рысқұлов ауданы Жамбыл атындағы орта мектебі D-190
28 Молдабекова Дана Жандарқызы Жамбыл облысы, Тұрар Рысқұлов ауданы Жамбыл атындағы орта мектебі D-191
29 Хасанова Алия Салимовна Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы Теректі аудандық лингвистикалық гимназиясы D-192
30 Тулегенова Мирамкуль Исаевна Қызылорда облысы, Арал ауданы, Қамыстыбас станциясы №21 орта мектеп D-193
31 Сәрсенбаева Зоя Сәбуқызы Ақтөбе қаласындағы Үш тілде оқытатын №21 орта мектеп-гимназиясы D-194
32 Кыдырова Багитгул Салимовна Атырау қаласы Қ.Сәтбаев атындағы №19 мектеп- гимназиясы D-195
33 Назарбекова Мейрамкуль Мухташовна Алматы облысы, Іле ауданы №186 Алматы қаласы білім басқармасының «С.Көпбаев атындағы №186 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі  D-196
34 Калиолданова Айнур Сагатаевна Алматы облысы Ескелді ауданы Қарабұлақ орта мектебі D-197
35 Жумабекова Баян Рамазановна Павлодар облысы Баянауыл ауданы З.Ақышев атындағы ЖББОМ D-198
36 Оразалиева Жазира Нуржакыповна Алматы облысы, Іле ауданы М.Мақатаев атындағы №13 орта мектеп D-199
37 Cидагалиева Алия Мураткановна Атырау қаласы №31 мектеп-гимназия D-200
38 Ахметова Эльмира Шакировна Жамбыл облысы, Шу қаласы Жамбыл атындағы гимназия D-201
39 Оспанова Мира Ахановна Тараз қалалық әкімдігінің білім бөлімінің №3 мектеп-лицей әкімшілігі D-202
40 Нурмаганбетова Гулнар Смагуловна И.Нүсіпбаев атындағы Алматы облыстық мектеп-интернаты, Алматы қаласы D-203
41 Утепова Гульмира Тұрсынханқызы «№ 4 ОМ МДШО» КММ, Алматы облысы, Текелі қаласы D-204
42 Хамитжанова Гульжанат Далеловна «№ 4 ОМ МДШО» КММ, Алматы облысы, Текелі қаласы D-205
43 Матикулова Майра Кусалиевна Қарағанды облысыПриозерск қаласы  №1ЖОББМ D-206
44 Даулетова Шырын Махамадалиевна Қызылорда облысы, Шиелі ауданы №48 Әуелбек Қоңыратбаев атындағы мектеп-лицейі D-207
45 Қонысбаева Гүлгүл Жамбыл атындағы гимназия Жамбыл облысы, Шу қаласы D-208
46 Нұршаева Индира Кәкимбайқызы Шығыс Қазақстан облысы, Аягөз ауданы    №6 ОМ D-209
47 Әбдікерім Дана Әлімбекқызы Жамбыл облысы, Меркі ауданы, Меркі ауылы Темірбек Қожакеев атындағы №39 жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы D-210
48 Медиева Шолпан Дерьябаевна Бейнеу ауданы әкімдігінің «Атамекен орта мектебі» КММ D-211
49 Таркешева Гаухар Абдимажитовна Қызылорда қаласы С.Сейфуллин атындағы №4 орта мектебі D-212
50 Базарбаева Айнұр Қуанышқызы Жамбыл облысы, Жаңатас қаласы Абылай хан атындағы мектеп-лицейі D-213
51 Абишева Шынар Бейсеновна Жамбыл облысы, Жаңатас қаласы Абылай хан атындағы мектеп-лицейі D-214
52 Кожамбердиева Кулимхан Бакиртаевна Қызылорда облысы Шиелі ауданы №48 Ә.Қоңыратбаев атындағы мектеп-лицейі D-215
53 Адиева Жанар Шындаулетовна Жамбыл облысыМеркі ауданы Иван Трубицын атындағы 17ЖББМГ D-216
54 Бекбаева Сая Тынысбайқызы Алматы облысы Көксу ауданы Еңбекшіқазақ орта мектебі D-217
55 Алтауова Дина Нурдилдаевна Қызылорда облысы, Арал ауданы, Қамыстыбас станциясы №21 орта мектеп D-218
56 Мирамкуль Тулегенова Исаевна Қызылорда облысы, Арал ауданы, Қамыстыбас станциясы №21 орта мектеп D-219
57 Оспанова Айнур Акбаевна Алматы облысыҚарасай ауданы Шалқар орта мектебі D-220
58 Урбисинова Салтанат Куанышбаевна БҚО Теректі ауданы Федоровка қазақ жалпы орта білім беретін мектебі D-221
59 Садыкова Асель Зайнатовна Жамбыл облысы, Тараз қаласы Төле би атындағы №8 гимназия D-222
60 Джунусова Шынар Аугановна Алматы облысы, Панфилов ауданы, Қоңырөлең ауылы «Қожбанбет би атындағы орта мектеп» КММ D-223
61 Уразова Улдай Жексенгаливна Маңғыстау облысы Ақтау қаласы № 28 мектебі D-224
62 Сүйеуова Жанат Бейсембаевна Атырау қаласы Қ.Сәтбаев атындағы №19 мектеп- гимназиясы D-225
63 Тұрғамбаева Кулшат Бейсекеновна Талдықорған қаласы «Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытылатын №20 арнаулы лицейі»КММ D-226
64 Жарқынбек Жанат Тиыштықбекқызы Қызылорда облысы, Шиелі ауданы, Байсын ауылы №207 «Жаңатұрмыс» орта мектебі D-227
65 Қайдауылова Сандуғаш Ғабиденқызы Тараз қаласы, Б.Момышұлы атындағы №45 қазақ классикалық гимназиясы D-228
66 Алишева Жұлдызай Рахмановна Алматы қаласы білім басқармасының «С.Көпбаев атындағы №186 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі  D-229
67 Талғат Гульвира Талғатқызы Жамбыл облысы, Меркі ауданы Темірбек Қожакеев атындағы №39 ЖББМГ D-230
68 Абдрасилова Гульназ Ауганбаевна Жамбыл облысы, Жамбыл ауданы, Ерназар ауылы Б Кейкиев атындағы орта мектебі, D-231
69 Талғат Гульвира Талғатқызы Жамбыл облысы Меркі ауданы Темірбек Қожакеев атындағы №39 жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы D-232
70 Бупешова Асемгул Узакбаевна  Жаңаөзен қаласы әкімдігінің «№23 орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі D-233
71 Акбакирова Гульнара Омирзаковна Алматы облысы,Талдықорған қаласы, Еңбек ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №22 орта мектеп КММ D-234
72 Игалиева Бакытгул Айдынгалиевна Жаңаөзен қаласы әкімдігінің «№23 орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі D-235
73 Джолдасова Замира Артыкбаевна Жаңаөзен қаласы әкімдігінің «№23 орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі D-236
74 Ногаева Жанна Ескендировна Алматы облысыПанфилов ауданы Головацкий атындағы орта мектебі D-237
75 Раманкулова Гульмира Курманалиевна Шымкент қаласы А.Байтурсынов №50 мектеп гимназия D-238
76 Арыстанбекова Улбосын Шынаровна Түркістан облысы, Бәйдібек ауданы, Сарқырама ауылы О.Орманов атындағы жалпы орта мектебі D-239
77 Аликулова Алмагуль Салибаевна Алматы қаласы білім басқармасының «С.Көпбаев атындағы №186 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі  D-240
78 Шарипкулова Камшат Аманжолқызы Алматы облысы, Ескелді ауданы,
«Ескелді ауданы әкімдігінің Байысов атындағы орта мектебі МДШО» КММ 
D-241
79 Жумабекова Шинаргуль Рамазановна Павлодар облысы, Баянауыл ауданы №1 Майқайың жалпы орта білім беру мектебі D-242
80 Сатыбалдина Лаззат Сериковна «А.Байтұрсынұлы атындағы №41 мектеп-гимназиясы» КММ Қарағанды қаласы D-243
81 Кашбай Сая Әбдіғаниқызы

Ақтөбе қаласы «№55 ЖББОМ» КММ

 

D-244
82 Мырзабаева Лунара Ержановна Алматы облысы, Талдықорған қаласы №14 орта мектеп — гимназиясы D-245
83 Далеуова Светлана Асауовна Ақтөбе қаласы №38 қазақ орта мектебі D-246
84 Қомпыш Айзат Алматы облысыТалдықорған қаласы №22 орта мектеп D-247
85 Алтыбаева Алтыншаш Асқарқызы

Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы

Атамекен орта мектебі КММ

D-248
86 Сабирова Айнур Нуржановна  Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы №40 ЖОББ мектеп D-249
87 Ақсубаева Раушан Жұмағалиқызы Алматы облысыАқсу ауданы Б. Сырттанов атындағы орта мектебі D-250
88

Алденбекова Индира Толебаевна

 

Жамбыл облысы, Меркі ауданы Темірбек Қожакеев атындағы №39 жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы D-251
89 Карабалаева Майра Хамитовна Ақтөбе облысы Әйтеке би ауданы М.Жұмабаев атындағы жоббм D-252
90 САДЫКОВА ГҮЛЗИРА АБДЫКАЛЫКОВНА  Алматы облысы, Панфилов ауданы, Кішішыған ауылы, «Кішішыған орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» каммуналдық мемлекеттік мекемесі D-253
91 Тоқтарқызы Айгүл Алматы облысы,Көксу ауданы, Злиха Тамшыбай атындағы орта мектебі D-254
92 АЛЬМЕНОВА – ЖАИМОВА АЙГҮЛ ҚАНТӨРЕҚЫЗЫ Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы Ембі қалалық № 4 жалпы білім беретін орта мектебі D-255
93 Еркебаева Салтанат Маликовна Алматы облысыАлакөл ауданы Үшарал №1орта мектебі D-256
94 Кусёва Салтанат Жумабековна Жамбыл облысы, Жамбыл ауданы А.Макаренко атындағы орта мектебі D-257
95 Шалқарбаева Гульмира Жаксылыковна Қызылорда қаласы, Қызылжарма ауылы Сақтапберген Әлжіков атындағы №144 орта мектеп D-258
96 Байниязова Ғазиза Аманбаевна Қызылорда қаласы, Қызылжарма ауылы Сақтапберген Әлжіков атындағы №144 орта мектеп D-259
97 Жайсанбаева Сәуле Мақашқызы Қызылорда қаласы, Қызылжарма ауылы Сақтапберген Әлжіков атындағы №144 орта мектеп D-260
98 Балкожаева Дамира

Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы

Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы

D-261
99 Абдраманова Гулпан Бейсеновна Жамбыл облысы, Меркі ауданы Иван Трубицын атындағы №17 жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы D-262
100 БАЕКИНА АЯЖАН ЕЛЕУСІЗҚЫЗЫ Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы «№23 ОМЛ» КММ D-263
101 АБДІРАХМАНОВА ЗОЯ ҚАЛЖАНҚЫЗЫ Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы «№23 ОМЛ» КММ D-264
102 Кулпеисова Сабира Избасаровна Қарағанды қаласы «А.Байтұрсынұлы атындағы №41 мектеп-гимназиясы»КММ D-265
103 Сатыбалдина Лаззат Сериковна Қарағанды қаласы «А.Байтұрсынұлы атындағы №41 мектеп-гимназиясы»КММ D-266
104 Байдовлетова Балымай Саулебаевна Ақтөбе қаласы  Пригород орта мектебі D-267
105 Шукирхан Назгуль №4 ЖББОМ, Қарағанды қаласы D-268
106 Бакирова Гүлнар Сманқызы

Түркістан облысы, Төле би ауданы

Ангарата жалпы орта білім беретін мектебі

D-269
107 Қожамқұлова Шолпан Есентайқызы Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы D-270
108 Намазбаева Жанар Жаксылыковна Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы №92 гимназия D-271
109 Ибраева Перизат Абдумуталиповна Қызылорда облысыАрал ауданы №75 орта мектебі D-272
110 Бакиева Гульбала Арыстанбековна Ақтөбе облысы Темір ауданы №1 Шұбарқұдық мектеп-гимназиясы D-273
111 Садвакасова Кулимжан Кииковна Қарағанды қаласы, №92 гимназия D-274
112 Саурыкова Алия Байузаковна Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы D-275
113 Ботыбаева Аяулым Кайырбековна Алматы қаласы «Д.Бабаев атындағы №115 жалпы білім беретін мектеп»КММ D-276
114 Тогузбаева Айман Уябаевна Алматы қаласы №115 ЖББМ D-277

 

Сонымен қатар олимпиаданың жоғары деңгейде өтуіне атсалысып, ұжым болып жоғары нәтиже көрсеткен үздік мекемелерге ережеге сәйкес «Үздік ұжым» дипломы тағайындалды.

«Үздік ұжым» номинациясының иегерлері

Алматы облысы, Ескелді ауданы Қарабұлақ орта мектебі
Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы Қандыағаш қалалық №3 мектеп-гимназиясы
Жамбыл облысы, Шу қаласы Жамбыл атындағы гимназия
Алматы қаласы № 104 жалпы білім беретін мектеп
Талдықорған қаласы «Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытылатын №20 арнаулы лицейі» КММ
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы А.М.Горький атындағы мектеп-лицейі
Талдықорған қаласы № 14 орта мектеп-гимназия
И.Нүсіпбаев атындағы Алматы облыстық мектеп интернаты
Алматы облысы «Ескелді ауданы әкімдігінің Жетісу орта мектебі» МКМ
Қазақ ұлттық өнер университетінің Дарынды балаларға арналған мектебі мен колледжі
Ақтөбе қаласындағы Үш тілде оқытатын №21 орта мектеп-гимназиясы
Алматы облысы «Ескелді ауданы әкімдігінің Жетісу орта мектебі» МКМ
Атырау қаласы №31 мектеп-гимназиясы
Қарағанды облысы Приозерск қаласының №1 жалпы орта білім беретін мектебі
Алматы облысы Жамбыл ауданы Ұзынағаш ауылы  С.Бердіқұлов атындағы орта мектебі
Алматы облысы, Текелі қаласы № 4 орта мектеп
Жамбыл облысы, Жаңатас қаласы, Сарысу ауданы әкімдігі білім бөлімінің Абылай хан атындағы мектеп-лицейі
Алматы облысы Көксу ауданы Еңбекшіқазақ орта мектебі
Алматы облысы Қарасай ауданы «Шалқар орта мектебі» ККМ
«Қожбанбет би атындағы орта мектеп»КММ Алматы облысы Панфилов ауданы Қоңырөлең ауылы
Атырау қаласы №19 Қаныш Сәтпаев атындағы мектеп гимназиясы
Ақтөбе қаласы, №23 ОМЛ
Қарағанды қаласы «А.Байтұрсынұлы атындағы №41 мектеп-гимназиясы» КММ
Ақтөбе қаласы №38 қазақ орта мектебі
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы №23 мектеп
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Орлы ауылы, Н.С.Манаев атындағы жалпы орта мектебі
Бейнеу ауданы «Атамекен орта мектебі»
Ақтөбе облысы Пригород орта мектебі
«Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімінің Төле би атындағы №8 гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы «Еңбек ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №22 орта мектеп» КММ
Қызылорда облысы, Арал ауданы, Қарашалаң ауылы № 75 орта мектебі
Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы
Қызылорда облысы, Шиелі ауданы,№48 Әуелбек Қоңыратбаев атындағы мектеп-лицейі
Жамбыл облысы, Меркі ауданы, Меркі ауылы   Темірбек Қожакеев атындағы №39 жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы

Марапаттар электронды түрде өтініш жіберген және өтініштегі почталарға 3 мамыр 15:00-ден бастап жіберіледі.

Құрметпен Qaztest.kz сайты

ПІКІР ҚАЛДЫРУ