Пән атауы | Информатика | |
Сыныбы: | 7 | |
Сабақтың тақырыбы: | Векторлық графика. Векторлық графиканы өңдеу бойынша программаның интерфейсі. | |
Сабақтың мақсаты | Оқушыларға Corel Draw графиктік редакторында бояу құралын түсіндіре отырып, однородная заливка, фонтанная заливка, заливка с узором, заливка с текстурой, интелектуальная заливка құралдарымен жұмыс істеуге үйрету; Оқушыларды теорияда алған білімдерін оқытудың әр түрлі әдіс- тәсілдерін қолдана отырып шығармашылық қабілеттерін дамыту; Оқушыларды жауапкершілікке, ұқыптылыққа,өзін өзі ұстай білуге тәрбиелеу. | |
Сабақтың типі | Жаңа білімді меңгерту | |
сабақтың түрі | теория – практика | |
Сабақта қолданылатын әдіс — тәсілдер | Анаграмма, түртіп алу, компьютермен жұмыс, тест тапсырмасы, бағалау рефлексия. Джиксо әдісі, өкіл әдісі | |
Керекті жабдықтар | Оқулық, компьютер, слайд, кеспе парақтар | |
Сабақтың барысы | Жоспарланған жаттығулар | Оқушы әрекеті Ресурстар |
Басталуы | — Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеп журналға белгі қою
— Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Топқа бөлу — Тренинг: «Бір тілек» — «Графика түрлері, шығу тарихы» туралы реферат жазуға берілген болатын — Анаграмма. Тақырыпқа қатысты сөздерді табуып, сызу |
оқушылар бір-біріне тілек айтады, анаграмманы шешеді
|
Ортасы | Джиксо әдісі арқылы оқушыларға тақырыптарды бөліп беру.
СorelDraw – машиналық графиканың нағыз шедеврлерін жасау үшін қолданылатын компьютерлік дизайнердің құралы. Түрлі-түсті көркемдеулерді; күрделі сызбаларды, кітаптар мен журналдар мұқабаларының фигуралық кітапталарын, фотографиялық шын және фантастикалық шын емес бейнелерді; дайын бейнелеулерді редакциялау үшін, графикалық Web-беттерді құру үшін, т.б. жасау үшін қолданылатын қолайлы игеруге қарапайым құрал. Түрлі-түсті модельдер Кеңес: Объекттерді ерекшелеу
|
Оқушылар берілген тақырыпшалармен жұмыстанып, әр топқа барып өз тақырыбын түсіндіреді. «Өкіл» әдісі.
топтар бірін – бірі бағалайды. Ұсыныс пікірлерін айтады |
Аяқталуы | Компьютердегі тәжірибелік жұмыс 106 беттегі. Оқушылардың жеке орындаған тапсырмасын тексеріп, балын қояды
Тест тапсырмасы. Топ басшысы тест тапсырмасын қорытындылайды
бағалау парағындағы балдарды жинақтап жиынтық баға қою. Журналға баға қою |
Компьютерде тәжірибелік жұмыс жасау.
Тест тапсырмасын орындау арқылы жаңа сабақты бекіту |
Үйге тапсырма | §20 тақырыпты оқу, ребус құрастыру
|
|
Рефлексия | · Бүгінгі сабақтан қандай жаңа мағлұмат алдың?
· Саған қай тапсырманы шешу қиын болды? · Бұл тапсырмаларды орындаған кезде нақты қандай қиындықтар кездесті? · Нені біліп, үйренуіміз керек? |
Дереккөз: «Ұстаз» ғылыми әдістемелік журналы
Басқа материал:
- Информатикадан глоссарий тізімі. 3D панорама, дендрит, синапс деген не?
- Информатикадан тест тапсырмалары
- Жасанды интеллект деген не?
- Информатика пәніне қатысты глоссарий
- Бұлттық технологиялар туралы толық мәлімет
- «Заман шындығы» бөлімі бойынша қазақ әдебиетінен тест тапсырмасы
- «Ғасырлық туынды» бөлімі бойынша қазақ әдебиетінен тест тапсырмалары
- «Әдебиеттегі сын-сарын» бөлімі бойынша қазақ әдебиетінен тест тапсырмалары
- Анимация және мультипликация, анимацияға кіріспе. Программамен және оның интерфейсімен танысу
- Алгоритм және визуалды программалау технологиясы.